Start Dydaktyka Laboratoria ZEM Procesory Sygnałowe

Procesory Sygnałowe

Laboratorium wyposażone zostało przez firmę Texas Instruments w 12 zestawów procesorów sygnałowych wraz z oprogramowaniemCelem przedmiotu jest zapoznanie studentów z zagadnieniami związanymi z programowaniem procesorów sygnałowych i ich praktycznymi zastosowaniami. Procesory sygnałowe (ang. DSP - Digital Signal Processors) są specjalizowanymi układami scalonymi o tak zaprojektowanej strukturze by szczególnie efektywnie wykonywać działania związane z przetwarzaniem i analizą sygnałów cyfrowych (m.in. filtracja cyfrowa, realizacja transformacji sygnałów).

Nowo opracowane laboratorium przedmiotu umożliwia naukę programowania - wraz ze sprzętowym testowaniem algorytmów - jednego z najbardziej wydajnych procesorów firmy Texas Instruments TMS320C6713. Układy rozwojowe dla tego procesora zostały ufundowane przez firmę TEXAS INSTRUMENTS.

Studenci zapoznają się z graficznym środowiskiem Code Composer Studio do tworzenia i uruchamiania programów w językach C / C++ i asemblerze procesora sygnałowego. Znajomość tego środowiska umożliwia pisanie programów dla wszystkich rodzin procesorów Texas Instruments: mikrokontrolerów rodziny C2000, procesorów sygnałowych dla telefonów komórkowych rodziny C5000, multimedialnego procesora OMAP (połączenie procesora sygnałowego z rodziny C5000 i procesora ARM, używanego w najnowszych telefonach komórkowych wyposażonych w kamera cyfrową) oraz najwydajniejszych obliczeniowo procesorów rodziny C6000.

Przykładowe ćwiczenia laboratoryjne to: przetwarzanie analogowo-cyfrowe sygnałów, przetwarzanie sygnałów dźwiękowych, filtracja cyfrowa SOI i NOI.

Stanowisko laboratoryjne wyposażone w układ procesora TMS320C6713, generator, oscyloskop i komputer z oprogramowaniem Code Composer Studio

Zdjęcia laboratorium na oficjalnej stronie Texas Instruments

ELEKTRONIKA MEDYCZNA - NIEZASTĄPIONA W DIAGNOSTYCE, LECZENIU I REHABILITACJI

Trzeba biec z całych sił by pozostać w tym samym miejscu. Żeby poruszać się do przodu, trzeba biec dwa razy szybciej.

L. Carroll,  "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Przydatne linki:
Instytut Elektroniki
telekomunikacja, elektronika medyczna, termografia
Politechnika Łódzka
strona główna Politechniki

Migawki

Zakład Elektroniki Medycznej - nowa odsłona. Witamy na nowej stronie Zakładu. Zapoznaj się z naszą witryną!

Zostań z nami na dłużej :)