Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów

Seminarium instytutu

czwartek, 25 października 2018, godz. 8.30, sala 415

Piotr Szefliński, Joanna Drążkowska-Danych i Marcin Wilk, Centrum Komputerowe PŁ

Szkolenie na temat: Ochrony własności intelektualnej oraz zasad utrzymania legalności oprogramowania w PŁ

SEMINARIUM OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW I DOKTORANTÓW!

 

Aktualności
Podziękowanie
Czwartek, 12.10.2017 12:25

W dniu 12 października odbyła się w uroczystość podziękowania prof. dr hab. inż. Tomaszowi Kacprzakowi za 44-letnią pracę w Instytucie Elektroniki, tj. od chwili utworzenia Instytutu.

Dzięki pełnej zaangażowania pracy prof. Kacprzaka Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej zajmuje ważne miejsce na mapie krajowej i światowej elektroniki.

Profesor Kacprzak jest współautorem szeregu książek naukowych poświęconych komputerowemu modelowaniu przyrządów półprzewodnikowych oraz autorem pionierskich (wspólnie z prof. Andrzejem Materką), wielokrotnie cytowanych prac nt modeli tranzystorów polowych MOS i MESFET. Był w Instytucie inicjatorem prac naukowych nad sztucznymi sieciami neuronowymi i obliczeniami inteligentnymi. Przez okres 20-lat kierował Zakładem Telekomunikacji. Wskazał obszary badawcze w dziedzinie teleinformatyki, które są obecnie nowoczesnymi specjalnościami badawczymi Zakładu. Wypromował 11 doktorów w dyscyplinie elektronika i informatyka. Prof. Kacprzak w latach 1992-1995 pełnił funkcję zastępcy dyr. Instytutu Elektroniki ds. dydaktyki, a w latach 1993-1996 był prodziekanem Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

W latach 2005-2013 pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Naukowego Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.

Panie Profesorze, dziękujemy za wielki wkład w rozwój Instytutu Elektroniki, życzymy zdrowia i satysfakcji z osiągniętych sukcesów zawodowych.

Więcej…
 
ISPA 2017
Wtorek, 10.10.2017 00:00

W dniach 18-20 września odbyło się w Lublanie w Słowenii dziesiąte, jubileuszowe, międzynarodowe sympozjum naukowe ISPA 2017. Podobnie jak w poprzednich latach, konferencja stanowiła okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć z zakresu przetwarzania i analizy obrazów i sygnałów oraz pozwoliła na nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z szerokim gronem przedstawicieli środowiska nauki z całego świata. W konferencji aktywnie uczestniczyli także przedstawiciele Zakładu Elektroniki Medycznej Instytutu Elektroniki PŁ, którzy zaprezentowali dwa referaty.

“Door Detection in Images of 3D Scenes in an Electronic Travel Aid for the Blind”
Piotr Skulimowski, Mateusz Owaczarek, Paweł Strumilło

“Barley defects identification”
Piotr Szczypiński

 
SPA 2017
Piątek, 06.10.2017 08:48

Instytut Elektroniki był w tym roku wyjątkowo licznie reprezentowany na  konferencji IEEE SPA (Signal Processing Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications), która odbyła się w dniach 20-22 września w Poznaniu. Coroczna konferencja jest organizowana przez polski oddział IEEE-CAS (Institute of Electrical and Electronics Engineers - Circuits and Systems) oraz przez Zakładu Układów Elektronicznych i Przetwarzania Sygnałów Politechniki Poznańskiej. Pracownicy i doktoranci naszego Instytutu przedstawili 9 prezentacji, przy 77 łącznie przedstawianych referatach konferencyjnych. Tematyka prac z IE dotyczyła analizy sceny i sygnalizacji dźwiękowej dla osób niewidomych, obrazowej diagnostyki nowotworów, zagadnień modelowania trójwymiarowego naczyń krwionośnych, kontroli jakości w przemyśle żywnościowym oraz implementacji algorytmów przetwarzania obrazów.

Serdecznie gratulujemy naszemu doktorantowi Jakubowi Jurkowi (prezenterowi) oraz Markowi Kocińskiemu, Andrzejowi Materce, Are Losnegårdowi, Larsowi Reisæterowi, Olemu J. Halvorsenowi, współautorom publikacji "RuleBased Data-Driven Approach for Computer Aided Diagnosis of the Peripheral Zone Prostate Cancer from Multiparametric MRI: proof of concept". Otrzymała ona nagrodę za najlepszy artykuł w kategorii "Biomedical and biometric applications".

 
International Interdisciplinary PhD Workshop 2017
Poniedziałek, 02.10.2017 00:00

W dniach 9-11 września br. odbyła się Międzynarodowa Konferencja IIPHDW (International Interdisciplinary PhD Workshop 2017). W tym roku konferencja odbyła się w Łodzi w budynku CTI Politechniki Łódzkiej. Współorganizatorem był między innymi Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji konferencji były zagadnienia z dziedziny tomografii komputerowej oraz wykorzystywania w niej urządzeń przemysłowych i medycznych. Ponadto poruszane były teoretyczne oraz praktyczne aspekty autonomicznego projektowania systemów w tym uczenia maszyn, wizji komputerowej, sztucznej inteligencji, zastosowania w robotach oraz bezzałogowych statkach powietrznych i naziemnych (UAV i UGV). W konferencji aktywnie uczestniczyli doktoranci Zakładu Telekomunikacji Instytutu Elektroniki. Zaprezentowali oni łącznie 3 referaty:

„Wearable inertial positioning system for indor localization of people”
J. Kawecki, Ł. Januszkiewicz, P. Oleksy, R. Kawecki

„The measurements of human body impact on transmission channel in wireless body area networks”
P. Oleksy, Ł. Januszkiewicz, J. Kawecki, R. Kawecki

„Application of particle filter algorithm for indoor terminal positioning”
R. Kawecki, S. Hausman, P. Korbel, K. Piwowarczyk, P. Oleksy, J. Kawecki

Konferencja była bardzo dobrą okazją do zaprezentowania na forum międzynarodowym wyników prac naukowo - badawczych realizowanych w Zakładzie Telekomunikacji obejmujących swoją tematyką aspekty lokalizacji ludzi wewnątrz budynku, wykorzystania rozwiązań typu „wearables” w lokalizacji oraz badania łącza radiowego w sieciach działających w obrębia ciała człowieka.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 13

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości