Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Please select a category for OL shownews!
Aktualności
Współpraca z firmą TME
Poniedziałek, 27.03.2017 07:40


Instytut Elektroniki odnowił umowę o współpracy z partnerem technologicznym - firmą Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. W ramach współpracy firma TME objęła patronatem wybrane laboratoria studenckie i naukowe Instytutu. Laboratoria będą doposażone w urządzenia pomiarowe oraz układy i elementy elektroniczne wykorzystywane w badaniach i dydaktyce. Ponadto firma TME będzie miała możliwość wspierania kształcenia studentów obszarze nowoczesnych technologii.

 
Druga edycja projektu „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT”
Środa, 18.01.2017 13:04

Studentów kończących 5 semestr kierunku „Elektronika i Telekomunikacja” gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT”, do której rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Politechniki Łódzkiej dwóch ostatnich semestrów studiów I i II stopnia na kierunkach: Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika oraz Fizyka Techniczna z Wydziałów EEIA oraz FTIMS. Projekt jest realizowany w latach 2016 – 2019 i obejmie grupę docelową 246 studentów (3 edycje po 82 beneficjentów).

Uczestnicy projektu realizują projekty zespołowe oraz warsztaty w firmach branży ICT, wizyty studyjne w firmach branży mechatronicznej i ICT, certyfikowane szkolenia zawodowe i językowe a także warsztaty Design Thinking.

Efektem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i umiejętności pracy w grupie oraz poprawa znajomości języków obcych. Projekt zwiększy szanse absolwentów na podjęcie pracy odpowiadającej ich wykształceniu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.ictpower.p.lodz.pl/ .

 
Medal za Długoletnią Służbę
Poniedziałek, 16.01.2017 08:25

Podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom Politechniki Łódzkiej dr inż. Marcin Kociołek otrzymał Medal Brązowy za Długoletnia Służbę. Dr M. Kociołek jest bardzo cenionym dydaktykiem. Bierze czynny udział i ma znaczący wkład w opracowanie programów kształcenia oraz organizację laboratoriów dydaktycznych związanych z nauczaniem elektroniki na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez dr Kociołka cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem studentów. Jest również inicjatorem i realizatorem wielu działań służących promocji kierunku Elektronika i Telekomunikacja pośród uczniów szkół średnich. Dr Kociołek prowadzi również badania naukowe dotyczące analizy tekstury i segmentacji obrazów biomedycznych w tym obrazów mikroskopowych komórek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 
Dyplomanci I-16 ponownie w gronie laureatów konkursu SEP
Poniedziałek, 05.12.2016 14:12

W konkursie zorganizowanym przez Łódzki Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) na najlepszą pracę dyplomową magisterską w roku akademickim 2015/2016 pierwszą i drugą nagrodę oraz trzecie wyróżnienie zdobyli dyplomanci Instytutu Elektroniki:

1 nagroda - mgr inż. Zbigniew Tyfa
Tytuł pracy: „MeMos – program do rekonstrukcji trójwymiarowych modeli struktur anatomicznych”
Promotor: dr hab. inż. Michał Strzelecki, prof. PŁ

2 nagroda - mgr inż. Jarosław Kawecki

Tytuł pracy: „System do lokalizacji ludzi we wnętrzach budynków z wykorzystaniem czujników nasobnych”
Promotor: dr inż. Łukasz Januszkiewicz

3 wyróżnienie – mgr inż. Piotr Fiszer

Tytuł pracy: „Metoda autonomicznej identyfikacji położenia węzłów wewnątrzbudynkowego systemu lokalizacyjnego”
Promotor: dr inż. Piotr Korbel

Serdecznie gratulujemy !

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości