Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności
Inkubator Innowacyjności 4.0
Czwartek, 03.02.2022 08:10

Inkubator Innowacyjności 4.0 to projekt realizowany przez Politechnikę Łódzką, którego głównym celem jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych Uczelni, w szczególności w zakresie ich komercjalizacji.

W ramach prowadzonych prac naukowych związanych z synchronicznymi metodami pomiaru temperatury do badań systemów elektronicznych i energetycznych doktorant mgr inż. Błażej Torzyk wraz z promotorem prof. dr hab. inż. Bogusławem Więckiem uzyskali wsparcie w ramach projektu wdrożeniowego pt. „Sposób pomiaru skutecznej wartości prądu zwłaszcza w kablach i przewodach elektroenergetycznych sieci nN i SN”. Projekt zakłada opracowanie prototypu systemu pomiaru promieniowania z zastosowaniem pojedynczego detektora podczerwieni, która zapewnia bezkontaktowy pomiar skutecznej wartości prądu przemiennego.

Więcej…
 
Oculus Quest 2
Poniedziałek, 31.01.2022 12:15

Od stycznia 2022 roku gogle Oculus Quest 2 wraz z edukacyjnym środowiskiem Unity są wykorzystywane do prowadzenia zajęć z przedmiotu Elektroniczne Systemy Wspomagania Niepełnosprawnych. W trakcie laboratorium studenci uczą się jak wirtualną rzeczywistość można zastosować w rehabilitacji oraz do projektowania ergonomicznych pomieszczeń.

 
Nowy sprzęt pomiarowy EEG w Instytucie Elektroniki
Poniedziałek, 24.01.2022 07:51

Na koniec 2021 roku Instytut Elektroniki zakupił urządzenie Emotiv EPOC Flex. Jest to 32-kanałowy, bezprzewodowy rejestrator EEG. Sprzęt, który wzbogacił ofertę Laboratorium EEG obecnie wykorzystywany jest w badaniach wpływu napojów energetycznych na czas i zdolność koncentracji spożywających je osób.

Praca inżynierska pt. "Analiza i porównanie zmian sygnału EEG i sygnałów zmienności rytmu serca zarejestrowanych w odpowiedzi na spożycie wybranych napojów energetyzujących" prowadzona jest pod opieką dr. Pawła Poryzały i dr Aleksandry Królak.

 
Komitet Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN
Piątek, 17.12.2021 11:28

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. inż. Michał Strzelecki został wybrany na członka Komitetu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedyczna Polskiej Akademii Nauk.

Specjalności badawcze Prof. Strzeleckiego obejmują techniki obrazowania medycznego oraz komputerowe metody przetwarzania i analizy obrazów biomedycznych.

Gratulujemy!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 27
English version English version

Konferencje

XXIII Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering (PCBBE)
27-29.09.2023

Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości