Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów

Organizacja pracy Instytutu Elektroniki w czasie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2


Szanowani Państwo,


w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym informuję, że nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Instytucie Elektroniki wykonują do odwołania swoje obowiązki w trybie pracy zdalnej (prace badawcze, zajęcia dydaktyczne i prace organizacyjne).

Nauczycieli akademickich proszę o zapoznanie się z rekomendacjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie kształcenia prowadzonego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Pracownicy administracji Instytutu pracują w trybie dyżurów rotacyjnych. Zalecamy kontaktować się z nimi drogą e-mailową lub telefonicznie.

Informuję, że zarządzenia i komunikaty ze strony władz Uczelni dotyczące zagrożenia epidemiologicznego w Politechnice Łódzkiej są ogłaszane na stronie internetowej.

 

Z życzeniem zdrowia i wytrwania,

Paweł Strumiłło
dyrektor Instytutu Elektroniki

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności
Pracownik IE zdobył Puchar JM Rektora PŁ w zawodach pływackich
Środa, 10.10.2018 11:18

Miło nam poinformować, że pracownik Instytutu dr inż. Michał Bujacz wziął udział w zawodach pływackich o Puchar JM Rektora PŁ. Zajął on pierwsze miejsce płynąc kraulem na 50m. Jednocześnie zdobył Puchar JM Rektora PŁ dla najlepszego pracownika PŁ w zawodach.

Gratulujemy!

rektor.jpgMiło nam poinformować, że pracownik Instytutu dr inż. M.Bujacz wziął udział w zawodach pływackich o Puchar JM Rektora PŁ. Zajął on pierwsze miejsce płynąc kraulem na 50m. Jednocześnie zdobył Puchar JM Rektora PŁ dla najlepszego pracownika PŁ w zawodach.

Gratulujemy!

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 
SPA 2018
Poniedziałek, 01.10.2018 16:59

W dniach 19-21 września w Poznaniu odbyła się 22. edycja międzynarodowej konferencji Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements, and Applications SPA 2018. Konferencja ta obejmuje szeroki zakres tematyczny, m.in. przetwarzanie sygnałów i obrazów, bioinformatykę, interfejsy człowiek-komputer. Podobnie jak w zeszłych latach pracownicy naszego Instytutu czynnie uczestniczyli w tym wydarzeniu zgłaszając 8 artykułów. Miło nam poinformować, że dwie prezentacje uzyskały nagrody.

Praca Centerline-Radius Polygonal-Mesh Modeling of Bifurcated Blood Vessels in 3D Images using Conformal Mapping (autorzy: Carlos Vinhais, Marek Kociński, Andrzej Materka) została uznana za najlepszą w kategorii Biomedical & Biometric Applications Part I.

Artykuł Automated determination of arterial input function in DCE-MR images of the kidney (autorzy: Artur Klepaczko, Martyna Muszelska, Eli Eikefjord, Jarle Rørvik, Arvid Lundervold) został uznany za najlepszy w kategorii Biomedical & Biometric Applications Part II.

Wszystkim współautorom wyróżnionych publikacji serdecznie gratulujemy!


Ponadto międzynarodowy zespół w składzie Jakub Jurek i Carlos Vinhais (z Instituto Piltechnico do Porto, Portugalia, niedawno goszczący w naszym Instytucie jak Visiting Professor) zwyciężył w Turnieju Piłkarzyków Stołowych pokonując 9 innych drużyn.

 
Publikacja IEEE
Wtorek, 07.08.2018 13:44

Z satysfakcją informujemy, że w wysoko punktowanym czasopiśmie IEEE TRANSACTIONS ON INDUSTRIAL ELECTRONICS (IF=7,05) ukazał się artykuł naukowy, pt. The Influence of Air Humidity on Convective Cooling Conditions of Electronic Devices, którego współautorami są pracownicy Instytutu Elektroniki, Michał Kopeć, Robert Olbrycht i Marcin Kałuża, współautorem artykułu jest również Piotr Gamorski doktorant w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej.

W pracy wykazano na drodze modelowania matematycznego, symulacji komputerowych i eksperymentu, że zwiększenie wilgotności powietrza zwiększa wydajność chłodzenia przyrządów elektronicznych. Przekłada się to m.in. na możliwość wydzielania większej mocy w tranzystorze przy utrzymaniu tej samej temperatury złączą tranzystora.

Artykuł jest dostępny w bazie ieexplore pod adresem

Gratulujemy!

 
"Cover story" czasopisma Medicina
Wtorek, 24.07.2018 05:56

Miło nam poinformować, że redakcja czasopisma Medicina wybrała jako "cover story" numeru lipcowego publikację, której współautorami są prof. Michał Strzelecki oraz dr Tomasz Woźniak. Artykuł powstał w wyniku współpracy specjalistów z zakresu analizy obrazów i modelowania przepływów oraz radiologów z łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, którzy od kilku lat prowadzą badania nad modelowaniem przepływu krwi dla wspomagania diagnostyki i terapii patologii naczyń krwionośnych mózgu.


Miło nam poinformować, że redakcja czasopisma Medicina wybrała jako "cover story" numeru lipcowego publikację, której współautorami są prof. Michał Strzelecki oraz dr Tomasz Woźniak. Artykuł powstał w wyniku współpracy specjalistów z zakresu analizy obrazów i modelowania przepływów oraz radiologów z łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, którzy od kilku lat prowadzą badania nad modelowaniem przepływu krwi dla wspomagania diagnostyki i terapii patologii naczyń krwionośnych mózgu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 19
English version English version

Konferencje


Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości