Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
Konkurs SEP na najlepszą pracę dyplomową inżynierską rozstrzygnięty
Piątek, 02.06.2017 06:52

W Konkursie na najlepszą pracę dyplomową inżynierską wykonaną na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2016/2017 ogłoszonym przez Łódzki Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich, nagrody zdobyło dwóch dyplomantów Instytutu Elektroniki:

II nagroda – Aneta Andrzejewska

Tytuł pracy: "Projekt portalu internetowego do przesyłania i wizualizacji trójwymiarowych obrazów biomedycznych w formacie NIfTI"

Promotor: prof. Andrzej Materka i promotor pomocniczy dr inż. Marek Kociński

III wyróżnienie – Piotr Zasiński

Tytuł pracy: "Numeryczne wyznaczanie szkieletu obiektu binarnego 3D"

Promotor: prof. Andrzej Materka i promotor pomocniczy dr inż. Marek Kociński

Serdecznie gratulujemy!

 
Termografia i spektometria w podczerwieni. Zastosowania przemysłowe. Nowa monografia profesora Bogusława Więcka i współautorów
Poniedziałek, 22.05.2017 08:52

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się w kwietniu bieżącego roku monografia autorstwa Bogusława Więcka, Krzysztofa Pacholskiego, Roberta Olbrychta, Roberta Strąkowskiego, Marcina Kałuży, Mariusza Boreckiego i Wacława Wittchena pt. Termografia i spektometria w podczerwieni. Zastosowania przemysłowe.

Monografia poświęcona jest praktycznym zastosowaniom termowizji w podczerwieni, głównie w przemyśle. Praca ta jest wynikiem wieloletnich doświadczeń dwóch zespołów naukowo-badawczych z Politechniki Łódzkiej i z Instytutu Metalurgii Żelaza w Gliwicach. Monografia oprócz aspektu przemysłowego, niesie przesłanie o nowych zastosowaniach kamer termowizyjnych. Jednym z nich jest spektroskopia obrazowa w podczerwieni, realizowana standardowymi kamerami termowizyjnymi.

Książka porusza następujące zagadnienia:

  • Widmowy charakter radiacyjny pomiarów temperatury
  • Metodyka prowadzenia badań termowizyjnych
  • Absorpcyjne systemy do wykrywania i pomiaru stężeń gazów
  • Systemy spektralne
  • Zastosowania termowizji w hutnictwie żelaza i stali
  • Multispektralny system obrazowy do badań żużla stalowniczego
  • Błędy i niepewności pomiarów temperatury

Monografia jest kierowana głównie do kadry inżynierskiej polskiego przemysłu, studentów i doktorantów oraz do praktyków i entuzjastów termowizji w podczerwieni.

 
Złoty medal na wystawie „GENEVA INVENTIONS 2017”
Piątek, 14.04.2017 07:40

Z przyjemnością informujemy, że wynalazek pt. „Optomechatroniczny sposób bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej” opracowany przez naszego pracownika dr inż. Robert Olbrychta wspólnie z pracownikami Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM na 45 Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Innovations 2017” oraz otrzymał SPECJALNE WYRÓŻNIENIE od Association Russian House for International Scientific and Technological Cooperation. Wynalazek ten chroniony jest europejskim zgłoszeniem patentowym EP 17020114.9 i jest obecnie w fazie komercjalizacji.  Gratulujemy!

 
Współpraca z firmą TME
Poniedziałek, 27.03.2017 07:40


Instytut Elektroniki odnowił umowę o współpracy z partnerem technologicznym - firmą Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. W ramach współpracy firma TME objęła patronatem wybrane laboratoria studenckie i naukowe Instytutu. Laboratoria będą doposażone w urządzenia pomiarowe oraz układy i elementy elektroniczne wykorzystywane w badaniach i dydaktyce. Ponadto firma TME będzie miała możliwość wspierania kształcenia studentów obszarze nowoczesnych technologii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 12

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości