Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
XVI Seminarium wyjazdowe Instytutu Elektroniki
Poniedziałek, 13.06.2016 07:05

3 czerwca 2016 nasi pracownicy uczestniczyli w XVI wyjazdowym seminarium Instytutu Elektroniki. W tym roku spotkanie odbyło się w Konopnicy koło Wielunia.

W czasie seminarium swoje referaty zaprezentowali: dr inż. Marcin Kociołek – Elektronika wokół nas oraz dr inż. Piotr Korbel – Nowy kierunek studiów: „Teleinformatyka”.

W celu uatrakcyjnienia wyjazdu zorganizowany został wśród uczestników konkurs fotograficzny, którego tematem była Elektronika w przyrodzie. Do konkursu zgłoszono 16 zdjęć. Zwycięzca i laureaci zostali wytypowani w wyniku głosowania.

Więcej…
 
Instytut Elektroniki ponownie na podium konkursu SEP
Środa, 08.06.2016 00:00

Dyplomanci Instytutu Elektroniki regularnie odnoszą sukcesy w konkursach Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską. Również i w tegorocznej edycji konkursu prac inżynierskich zwyciężył dyplomant Instytutu Elektroniki - pan Maciej Janeczek , z pracą pt. Weryfikacja filtrów HRTF w języku Csound zrealizowaną pod kierunkiem dr inż. Michała Bujacza .

Serdecznie gratulujemy!

 
Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT
Poniedziałek, 06.06.2016 07:39

W Instytucie Elektroniki rozpoczęła się realizacja pierwszej edycji projektu „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT”.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Politechniki Łódzkiej dwóch ostatnich semestrów studiów I i II stopnia na kierunkach: Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika oraz Fizyka Techniczna z Wydziałów EEIA oraz FTIMS. Projekt jest realizowany w latach 2016 – 2019 i obejmie grupę docelową 246 studentów (3 edycje po 82 beneficjentów).

W ramach projektu odbędą się warsztaty i projekty zespołowe w firmach branży ICT, wizyty studyjne w firmach branży mechatronicznej i ICT, certyfikowane szkolenia zawodowe i językowe, a także warsztaty Design Thinking.

Uczestnicy projektu podniosą kompetencje zawodowe, komunikacyjne i umiejętności pracy w grupie oraz poprawią znajomość języków obcych. Projekt zwiększy szanse absolwentów na podjęcie pracy odpowiadającej ich wykształceniu.

 
XX Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Czwartek, 12.05.2016 08:22

W sobotę 7 maja 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się jubileuszowy XX Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, którego celem w tym roku było pokazanie wkładu polskich naukowców w powstawanie współczesnej nauki o zdrowiu.

Dr inż. Aleksandra Królak, jako członek grupy Polska Inżynieria Biomedyczna, zaprezentowała odwiedzającym opracowaną w Instytucie Elektroniki we współpracy z firmą Orange aplikację b-Link. Aplikacja ta umożliwia obsługę komputera tylko za pomocą mrugnięć powiekami. Program budził wielkie zainteresowanie zwiedzających, zarówno tych starszych jak i najmłodszych.

>> Galeria zdjęć z Pikniku

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 9
Reklama
Reklama
Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości