Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów

Organizacja pracy Instytutu Elektroniki w czasie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2


Szanowani Państwo,


w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym informuję, że nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Instytucie Elektroniki wykonują do odwołania swoje obowiązki w trybie pracy zdalnej (prace badawcze, zajęcia dydaktyczne i prace organizacyjne).

Nauczycieli akademickich proszę o zapoznanie się z rekomendacjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie kształcenia prowadzonego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Pracownicy administracji Instytutu pracują w trybie dyżurów rotacyjnych. Zalecamy kontaktować się z nimi drogą e-mailową lub telefonicznie.

Informuję, że zarządzenia i komunikaty ze strony władz Uczelni dotyczące zagrożenia epidemiologicznego w Politechnice Łódzkiej są ogłaszane na stronie internetowej.

 

Z życzeniem zdrowia i wytrwania,

Paweł Strumiłło
dyrektor Instytutu Elektroniki

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności
Pracownicy Instytutu Elektroniki na KKRRiT 2018
Poniedziałek, 09.07.2018 11:31

W dniach 20-22 czerwca 2018r. w Gdańsku odbyła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. Podczas konferencji pracownicy Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej wygłosili następujące referaty:

  • „Inercyjny system do lokalizacji ludzi w budynkach wykorzystujący czujniki umieszczone w obuwiu”, Jarosław Kawecki, Łukasz Januszkiewicz, Sławomir Hausman,
  • „Analiza wpływu błędów map referencyjnych na dokładność lokalizowania terminala z wykorzystaniem RSSI i algorytmu filtracji cząsteczkowej”, Robert Kawecki, Piotr Korbel, Sławomir Hausman,
  • „Wpływ warunków propagacyjnych na pomiar odległości metodą TDOA”, Paweł Oleksy, Łukasz Januszkiewicz,
  • „Ocena jakości połączeń głosowych na podstawie pomiarów urządzeniem SwissQual Diversity Benchmarker”, Małgorzata Langer.

Wszystkie artykuły prezentowane podczas konferencji zostały opublikowane w „Przeglądzie Telekomunikacyjnym”.

Nasz doktorant Robert Kawecki za pracę „Analiza wpływu błędów map referencyjnych na dokładność lokalizowania terminala z wykorzystaniem RSSI i algorytmu filtracji cząsteczkowej” otrzymał trzecią nagrodę za najlepszy referat w konkursie dla młodych autorów.

Serdecznie gratulujemy!

 
KKE 2018
Poniedziałek, 25.06.2018 12:03

W dniach 3-7 czerwca br. w Darłówku Wschodnim, odbyła się XVII Krajowa Konferencja Elektroniki.
W tej corocznie organizowanej, najważniejszej dla krajowych elektroników, imprezie naukowej tradycyjnie uczestniczyli pracownicy Instytutu Elektroniki.
Referat plenarny pt. "Zorientowane na studenta nauczanie podstaw techniki cyfrowej" wygłosił dr inż. Piotr Dębiec, a pracę pt. "Specjalności kierunku EiT a potrzeby studentów i pracodawców" referował dr inż. Krzysztof Tomalczyk.
Obydwa referaty zostały wygłoszone w sesji edukacyjnej pt. "Programy, metody i techniki nauczania podstaw elektroniki", którą wspólnie zorganizowali i poprowadzili prof. Adam Dąbrowski z Politechniki Poznańskiej i prof. Paweł Strumiłło z Instytutu Elektroniki PŁ.

 
Warsztat Elektromechaniczny Instytutu Elektroniki
Wtorek, 05.06.2018 09:10

W dniu 30.05.2018r. w połączeniu z Radą Instytutu nastąpiło oficjalne otwarcie Warsztatu Elektromechanicznego Instytutu Elektroniki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wieloletni dyrektor Instytutu prof. dr hab. Andrzej Materka.
W warsztacie przygotowano specjalistyczne stanowiska:
uruchomieniowe wyposażone w zasilacze dwukanałowe regulowane, generatory funkcyjne i arbitralne oraz oscyloskop dwukanałowy,
obróbki mechanicznej z wiertarką, minifrezarką
i miniszlifierką,
lutownicze,
druku 3D,
ciąg produkcyjny PCB wyposażony w urządzenia do galwanizacji przelotek, do nakładania pasty lutowniczej, frezarkę
i piec do lutowania.Przy organizacji Warsztatu czynny udział brali panowie: dr Marcin Kociołek, dr Paweł Poryzała, Piotr Rozwandowicz, Andrzej Sitek, Andrzej Szczepaniak, którym składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w te prace.

W warsztacie przygotowano specjalistyczne stanowiska:

•    uruchomieniowe wyposażone w zasilacze dwukanałowe regulowane, generatory funkcyjne i arbitralne oraz oscyloskop dwukanałowy,
•    obróbki mechanicznej z wiertarką, minifrezarką i miniszlifierką,
•    lutownicze,
•    druku 3D,
•    ciąg produkcyjny PCB wyposażony w urządzenia do galwanizacji przelotek, do nakładania pasty lutowniczej, frezarkę i piec do lutowania.

Przy organizacji Warsztatu czynny udział brali panowie: dr Marcin Kociołek, dr Paweł Poryzała, Karol Kropidłowski, Piotr Rozwandowicz, Andrzej Sitek, Andrzej Szczepaniak, którym składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w te prace.

 
Elektronicy dla studentów
Środa, 30.05.2018 18:06

W dniu 29.05.2018r. Instytut Elektroniki wraz z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych oraz Katedrą Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych zorganizował dzień „Elektronicy dla studentów”. W tym dniu studenci oraz uczniowie szkół średnich mogli zapoznać się  z ofertami pracy, staży oraz projektów zaprezentowanymi przez zaproszone firmy. Uczestnikom spotkania zaproponowano także udział w szkoleniach: „Autoprezentacja na rynku pracy” oraz „Design Thinking - siła prototypu”. Więcej informacji na stronie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 19
English version English version

Konferencje


Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości