Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
Basic MRI Physics
Środa, 21.10.2015 00:00

W dniach 21-25 września Instytut Elektroniki był organizatorem konferencji „Basic MRI Physics”. Ta konferencja jest jednym z kursów organizacji „ERASMUS”, dotyczących metod obrazowania z wykorzystaniem tomografii rezonansu magnetycznego. Na Politechnice Łódzkiej gościła już drugi raz po edycji z roku 2010. Uczestnicy poznali fizyczne podstawy tego obrazowania oraz jego zastosowania diagnostyczne. Poza wykładami przewidziano również zajęcia praktyczne, pozwalające na zapoznanie się z komputerowym symulatorem rezonansu magnetycznego dla sekwencji angiograficznych. W konferencji udział wzięło ponad 30 uczestników z 12 krajów. Organizatorami tego wydarzenia byli prof. Michał Strzelecki oraz dr Artur Klepaczko.

 
Seminarium robocze partnerów projektu „Sound of Vision” w Instytucie Elektroniki PŁ.
Środa, 14.10.2015 11:26

W dniach 21-25 września 2015 odbyło się w Instytucie Elektroniki drugie seminarium robocze partnerów projektu „Sound of Vision” rozpoczętego w styczniu 2015 r. Ten trzyletni projekt badawczy jest realizowany w ramach europejskiego programu Horyzont 2020. Celem grantu jest projekt, budowa i testy systemów substytucji sensorycznej dla niewidomych z zastosowaniem dźwięków przestrzennych i bodźców haptycznych. Systemy takie umożliwią lepszą orientacje przestrzenną i bezpieczniejsze poruszanie się osobom niewidomym.
Partnerzy projektu (z Islandii, Rumunii, Włoch, Węgier i Polski) referowali postępy w realizacji zadań projektu oraz planowali kolejne prace badawcze. W spotkaniu wzięło udział 30 uczestników w tym 25 z zagranicy. Warto zaznaczyć, że projekt ten jest pierwszym grantem programu Horyzont 2020 realizowanym w Politechnice Łódzkiej. Kierownikiem projektu w Instytucie Elektroniki jest prof. Paweł Strumiłło.

 
Konkurs SEP – kolejny sukces Instytutu Elektroniki
Czwartek, 28.05.2015 08:08

Łódzki Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich ogłosił wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową inżynierską wykonaną na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki w roku akademickim 2013/2014. Pierwszą nagrodę zdobyła praca Piotra Kopczyńskiego pt. „Aplikacja dla systemu Android OS do wspomagania diagnostyki medycznej z użyciem endoskopii kapsułkowej”, której promotorem jest dr inż. Artur Klepaczko. Ponadto komisja konkursowa postanowiła wyróżnić pracę Izabeli Borowieckiej pt. „Mobilny system wspomagania nauki matematyki dla osób słabowidzących”, opracowaną pod kierunkiem dr inż. Piotra Skulimowskiego.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Promocja doktorów
Czwartek, 28.05.2015 07:51

 

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ, które odbyło się 13 maja, z rąk JM Rektora prof. Stanisława Bieleckiego dyplomy doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyki otrzymali doktoranci Instytutu Elektroniki:

 


Adam Sankowski
Tytuł pracy: „Wyznaczenie parametrów drzew naczyń krwionośnych odwzorowanych w obrazach cyfrowych 3D rezonansu magnetycznego, z wykorzystaniem morfologii matematycznej”
Promotor: prof. dr hab. Andrzej Materka

Agnieszka Owczarek
Tytuł pracy: „Weryfikacja autentyczności rejestrowanych sekwencji obrazów twarzy dla potrzeb analizy biometrycznej”
Promotor: prof. dr hab. Krzysztof Ślot

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 15
Reklama
Reklama
Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości