Trochę fantastyki w Instytucie Elektroniki — konferencja prasowa POLCON 2009
Czwartek, 13.08.2009 11:30

W dniu 12 sierpnia 2009 r. w auli im. Profesora Janusza Groszkowskiego w Instytucie Elektroniki odbyła się konferencja prasowa promująca XXIV Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON 2009.

Polcon jest najbardziej prestiżowym konwentem miłośników fantastyki w Polsce. Jego historia sięga 1985 roku. Tegoroczne spotkanie jest szczególne, ponieważ najważniejsza nagroda literacka w dziedzinie fantastyki – Nagroda im. Janusza A. Zajdla, zostanie po raz pierwszy wręczona w Łodzi, czyli w miejscu jej narodzin.
Koordynacją prac związanych z organizacją tegorocznego Konwentu zajmuje się Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki (SMF) – organizacja od dziewięciu lat propagująca fantastykę w Łodzi.

Foto. R. OlbrychtKonwent odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w budynku Trzech Wydziałów PŁ między innymi w aulach Instytutu Elektroniki, gdzie organizatorzy planują zorganizować osiem bloków tematycznych:

– główny,
– literacki,
– naukowy,
– konkursowy,
– kultury japońskiej i komiksu,
– Star Wars,
– dziecięcy,