Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

Dla_studentów
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowe media Instytutu Elektroniki


Serdecznie zapraszmy na nową stronę Instytutu Elektroniki dostępną pod adresem:

ie.p.lodz.pl

Zachęcamy także do śledzenia instytutowego kanału na platformie LinkedIn.

Pracownicy Instytutu na szkoleniu w Madrycie
Wtorek, 17.11.2009 11:36

Pracownicy Instytutu Elektroniki, prof. Michał Strzelecki oraz dr inż. Artur Klepaczko, wzięli udział w szkoleniu p.t. Basic MRI Physics dotyczącym obrazowania za pomocą jądrowego rezonansu magnetycznego (MRI). Obrazowanie to stanowi obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi diagnostycznych w medycynie. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach cyklu kursów Erasmus Course on Magnetic Resonance Imaging a odbyło się w dniach 2-6 listopada 2009 r. w Universidad Politecnica de Madrid.

Poszczególne wykłady w ramach kursu prowadzone były także przez specjalistów z trzech innych ośrodków naukowych z Europy (University of Dundee — Szkocja, Vrije Universiteit Brussel — Belgia oraz Université de Besançon — Francja). Udział pracowników Instytut w szkoleniu został sfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Socjalnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (projekt Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń - zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej - zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudniania, także osób niepełnosprawnych).

Celem odbycia kursu było zapoznanie się ze specyfiką formowania obrazów MRI i wynikającymi z niej szczególnymi właściwościami tych obrazów. Wiedza ta jest niezbędna w przypadku opracowywania skutecznych metod cyfrowej analizy i przetwarzania obrazów biomedycznych. Zagadnienia te znajdują się w obszarze badań naukowych prowadzonych w naszym Instytucie.

Kurs został przygotowany na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu możliwe było znaczne poszerzenie wiedzy dotyczącej zarówno aspektów teoretycznych jądrowego rezonansu magnetycznego, jak i praktyki diagnozowania za pomocą MRI. Nabyte kompetencje pozwolą nie tylko rozszerzyć zakres badań naukowych, ale również wzbogacić materiał dydaktyczny prezentowany w ramach zajęć z przetwarzania obrazów i sygnałów dla studentów kierunku elektronika i telekomunikacja.

Warto zaznaczyć, że w przyszłym roku organizatorem podobnego kursu będzie Instytut Elektroniki PŁ. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości