Grant naukowy rektora PŁ dla dra Januszkiewicza
Czwartek, 01.07.2010 11:57

Dr Łukasz Januszkiewicz, pracownik Zakładu Telekomunikacji Instytutu Elektroniki otrzymał grant naukowy rektora PŁ na projekt pt: „Elastyczne anteny mikropaskowe systemów radiowych działających w obrębie ciała człowieka”.

Głównym celem naukowym projektu jest opracowanie konstrukcji elastycznych anten mikropaskowych zoptymalizowanych pod kątem ich własności użytkowych (np. wrażliwości charakterystyk elektromagnetycznych na odkształcenia mechaniczne), które mogłyby zostać wykorzystane do transmisji radiowej w obrębie ciała człowieka. Ponadto projekt ma na celu zbadanie wpływu promieniowania tych anten na ciało człowieka.

Gratulujemy autorowi projektu i życzymy kolejnych sukcesów naukowych podczas realizacji grantu.