Medale i wyróżnienie podczas inauguracji roku akademickiego
Poniedziałek, 04.10.2010 12:31

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2010/2011 na Politechnice Łódzkiej dwaj pracownicy Instytutu Elektroniki – dr hab. inż. Sławomir Hausman oraz dr hab. inż. Paweł Strumiłło, prof. nadzw. PŁ. zostali odznaczeni Medalami Komisji Edukacji Narodowej nadawanymi za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medale wręczył Łódzki Kurator Oświaty dr Jan Kamiński.

Podczas przemówienia inaugurującego rok akademicki 2010/2011 rektor PŁ jako najważniejsze naukowe osiągnięcie naszego Wydziału przedstawił wyniki grantu rozwojowego pt.: „Projekt i badania prototypu mobilnego systemu wspomagania osoby niewidomej w samodzielnym poruszaniu się w terenie miejskim z wykorzystaniem obrazowania dźwiękowego otoczenia, systemu nawigacji satelitarnej i mapy elektronicznej miasta”. Projekt ten był realizowany przez pracowników Instytutu Elektroniki pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Andrzej Materki.