Prezentacja Asystenta NN
Piątek, 13.05.2011 07:44

10 maja br w Warszawie w „Ogrodach Innowacji” odbyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji nowej aplikacji ułatwiającej osobom niewidomym i słabowidzącym korzystanie z telefonu komórkowego. Asystent NN powstał przy w współpracy z naszym Instytutem.

Aplikacja umożliwia odczytywanie tekstów wyświetlanych na ekranie telefonu, rozpoznawanie kolorów oraz kierunku źródła światła dzięki wbudowanej kamerze oraz łatwe przesłanie wiadomości SMS ze współrzędnymi GPS miejsca, w którym znajduje się użytkownik telefonu. Aplikacja współpracuje z syntezatorami mowy polskiej i angielskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami prasowymi oraz krótkimi filmami nt. opracowanej aplikacji na stronach Gazety Wyborczej ,telepolis oraz Telix.