杭州 – nasi tam byli!
Poniedziałek, 24.10.2011 00:00

Nasz doktorant - Krzysztof Kudryński reprezentował Instytut Elektroniki na międzynarodowej konferencji Computing in Cardiology, która odbyła się 18-21 września w Chinach.

Computing in Cardiology to najważniejsza konferencja dotycząca zastosowań współczesnych technologii komputerowych w kardiologii na świecie. W tym roku miejscem spotkania specjalistów w tej dziedzinie było malownicze Hangzhou położone nad Jeziorem Zachodnim objętym ze względu na unikatową wartość kulturową i przyrodniczą szczególną ochroną UNESCO.

Krzysztof Kudryński podczas swojego wystąpienia pt: „Real-time Estimation of Heart Rate Variability Parameters from Passband Filtered Interbeat Interval Series” przedstawił autorską metodę szybkiej detekcji zmian w charakterystyce rytmu serca. Współautorem referatu jest prof. Paweł Strumiłło - promotor doktoranta.

Nasz kraj był reprezentowany również przez kolegów z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Decyzją Komitetu Sterującego Computing in Cardiology w przyszłym roku gospodarzem tej renomowanej konferencji będzie prof. Piotr Augustyniak – kierownik Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie.