Termografia i Termometria w Podczerwieni
Piątek, 28.10.2011 05:55

Naukowcy i inżynierowie zajmujący się termowizją spotkali się w dniach 19-21 października w Ustroniu podczas międzynarodowej konferencji Termografia i Termometria w Podczerwieni. Konferencja zorganizowana przez nasz Instytut, pod patronatem polskiej sekcji IEEE oraz SEP jest największą konferencją poświęconą termowizji w podczerwieni w Europie. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. Bogusław Więcek z Zakładu Układów Elektronicznych i Termografii naszego Instytutu.

Podczas konferencji odbyły się zajęcia w ramach Szkoły Termograficznej, które cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Tegorocznymi prelegentami Szkoły Termograficznej byli między innymi prof. Francis Ring oraz prof. Kurt Ammer z Medical Imaging Research Unit, University of Glamorgan. Obaj profesorowie są wybitnymi specjalistami w dziedzinie termowizji medycznej.

W tegorocznej konferencji uczestniczyła liczna grupa studentów studiów podyplomowych „Termografia w podczerwieni” prowadzonych w naszym Instytucie przez Zakład Układów Elektronicznych i Termografii. Aby umożliwić zainteresowanym udział w konferencji, zjazd przypadający na 22-23 października odbył się również w Ustroniu. Dużym zainteresowaniem studentów oraz pozostałych uczestników konferencji cieszyły się wykłady prowadzone przez profesorów z zagranicy między innymi prof. Vasilisa Chatziathanasiou z Aristotle University of Thessaloniki oraz prof. Gilberta De Meya z University of Gent.