Wyróżnienie PARP dla opracowania z Instytutu Elektroniki
Poniedziałek, 02.07.2012 06:44

Na zdjęciu od lewej: prof. Paweł Strumiłło, mgr Remigiusz Danych, Prezes PARP pani Bożena Lublińska-Kasprzak, Przewodnicząca Kapituły Konkursu.

15 czerwca br., w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia laureatów XV, Jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W kategorii Wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej wyróżnienie otrzymało opracowanie pt. „Sprzętowy interfejs wizyjno-akustycznego systemu wspomagającego niewidomego w samodzielnym poruszaniu się”, którego model powstał w Instytucie Elektroniki PŁ, a prototyp został opracowany we współpracy z łódzką firmą elektroniczną Greenpoint. Wyróżnienie odebrali prof. Paweł Strumiłło i dr Paweł Pełczyński z naszego Instytutu oraz mgr Remigiusz Danych i mgr Bartosz Ostrowski z firmy GreenPoint Ltd.