Prestiżowa nagroda EUNIS 2012
Piątek, 20.07.2012 11:14

Na zdjęciu od lewej: dr P. Dębiec, prof. P. Strzelecki, Jacek Błahut (OPTeam S.A.), prof. A. Materka,  dr P. Korbel

22 czerwca 2012 została przyznana nagroda EUNIS Elite Award. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się The Card Technology Research Centre of Waterford Institute of Technology (WIT, Ireland) wraz z całym konsorcjum w skład którego wchodzi University of Zagreb oraz Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej. Nagrodę przyznano za realizację projektu „European Educational Connectivity Solution” (2009-2011, 7.Program Ramowy UE). EUNIS to europejska organizacja zajmująca się problematyką informatyzacji wyższych uczelni.

Głównym celem nagrodzonego projektu było opracowanie prototypu systemu dostępu do różnego rodzaju usług na kampusach uczelni wyższych z wykorzystaniem kart elektronicznych zawierającego program wspomagający organizowanie międzynarodowej wymiany studenckiej między uczelniami. Opracowany prototyp jest bezpiecznym, standaryzowanym systemem kart kampusowych. Został on zaprojektowany dla zaspokojenia potrzeb i wymagań europejskich uczelni wyższych. Pozwala pokonać istniejące dotąd bariery rozwoju rynku usług kampusowych i wspiera mobilność studentów oraz pracowników uczelni wyższych.