FIMB 2012
Poniedziałek, 17.12.2012 08:42

W dniach 16-17 listopada 2012 na terenie Politechniki Łódzkiej odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Forum Innowacji Młodych Badaczy.

Uczestnicy konferencji wybrali najlepszy plakat. Nagrodzony został plakat autorstwa mgr inż. Jacka Blumenfelda, dr inż. Pawła Poryzały, mgr inż. Tomasza Woźniaka oraz dr inż. Piotra Skulimowskiego.

Tytuł plakatu:
Na zdjęciu od lewej:   Mateusz Owczarek, Tomasz Woźniak, Jacek Blumenfeld  „Moduł czytnika systemu rozproszonej sieci znaczników radiowych wspomagający osoby niewidome w orientacji przestrzennej i w podróżowaniu w mieście”

Plakat dotyczył czytnika, budowanego w ramach projektu rozwijanego w Instytucie Elektroniki.

FIMB to konferencja, która skupia młodych badaczy, a jej celem jest wymiana doświadczeń oraz osiągnięć naukowych. Podczas konferencji mgr inż. Piotr Wawrzyniak wygłosił referat na sesji plenarnej.

Na zdjęciu: Piotr Wawrzyniak Tytuł referatu: „Application Programming Interface for accurate multi-source mobile user positioning system” Piotr Wawrzyniak i Piotr Korbel

Referat dotyczył koncepcji interfejsu Telco 2.0 pozwalającego na integrację danych z różnych systemów wyznaczania położenia. Przedstawiono w nim propozycję modułowej architektury API oraz przeanalizowano przykładowe zastosowania systemu. Omówiono również wybrane aspekty komunikacji między elementami systemu jak również wskazano możliwości dalszego rozwoju. System przeznaczony jest dla operatorów telekomunikacyjnych lub tzw. dostawców usług Over-The-Top.