Mamy nowego doktora habilitowanego!
Wtorek, 07.05.2013 00:00

16 kwietnia 2013 r. na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się kolokwium habilitacyjne dr inż. Piotra Szczypińskiego. Po wygłoszeniu przez Habilitanta referatu omawiającego swoje osiągnięcia naukowe odbyła się dyskusja, podczas której głos zabierali recenzenci i członkowie Rady Wydziału. Na zakończenie kolokwium dr Szczypiński przedstawił wykład habilitacyjny pt. "O kolorach - wybrane zagadnienia". Przebieg całego kolokwium został oceniony jednoznacznie pozytywnie, w wyniku końcowego głosowania Rada Wydziału AEI PŚ nadała Piotrowi Szczypińskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna.
Temat rozprawy habilitacyjnej:
„Komputerowa analiza obrazów z endoskopu bezprzewodowego dla diagnostyki medycznej”

Recenzentami w przewodzie byli:
prof. dr hab. Aleksander Sieroń ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
prof. dr hab. Jacek Łęski z Politechniki Śląskiej,
prof. dr hab. Tadeusz Pałko z Politechniki Warszawskiej,
prof. dr hab. Juliusz Kulikowski z Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN.

Dr habilitowany serdeczne dziękuje trzem profesorom: Andrzejowi Materce, Michałowi Strzeleckiemu i Pawłowi Strumiłło za wsparcie, ogromną liczbę konstruktywnych sugestii zmian w prezentacji i dobre słowo.