KKE 2013 – 40-lecie Instytutu Elektroniki
Wtorek, 02.07.2013 12:19

Jak co roku na Krajową Konferencję Elektroniki przyjechała liczna grupa uczestników z Instytutu Elektroniki. Zaproszonym gościem konferencji był Prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ  prof. Andrzej Bartoszewicz, który w roku obchodów 40-lecia Instytutu Elektroniki podkreślił osiągnięcia Instytutu i jego ważną rolę w rozwoju Wydziału. Na ręce prof. Andrzeja Materki przekazał jubileuszowe upominki oraz gratulacje.

W ramach obchodów 40-lecia Instytutu zorganizowano sesję specjalną pt. Elektronika dla Zdrowia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sesja plenarna otwierającą konferencję podczas, której prof. A. Materka wygłosił wykład pt. „Elektronika medyczna: wybrane zastosowania i kierunki rozwoju”. Współautorami referatu byli prof. Strumiłło, prof. T. Kacprzak i prof. B. Więcek.

W programie konferencji odbyła się również sesja plakatowa pt. „Elektronika dla Zdrowia”, na której 6 referatów przedstawili doktoranci Instytutu.

W konkursie „MŁODZI PRACOWNICY NAUKI” w grupie tematycznej „Zastosowania układów elektronicznych” I nagrodę uzyskał referat pt. „Osobisty moduł komunikacji bezprzewodowej z telefonem komórkowym i rozproszoną siecią znaczników radiowych”, której autorami są T. Woźniak, J. Blumenfeld, P.Skulimowski, P. Poryzała, P. Strumiłło.

W sesji plakatowej Elektronika dla zdrowia zostały zaprezentowane następujące prace:

• Uproszczony model ludzkiego ciała do symulacji komputerowych anten nasobnych Łukasz Januszkiewicz, Sławomir Hausman
  • Węzeł sieci radiowej do wspomagania poruszania się osób niewidomych i słabowidzących w terenie miejskim Piotr Korbel, Marcin Morański, Paweł Poryzała
  • Prototyp systemu wspomagającego niewidomych w podróżowaniu środkami komunikacji miejskiej Piotr Skulimowski, Błażej Sujecki, Artur Boruński, Jacek Blumenfeld, Tomasz Woźniak
  • System syntezy mowy polskiej z zastosowaniem platformy wbudowanej Mateusz Owczarek, Paweł Poryzała
  • Osobisty moduł komunikacji bezprzewodowej z telefonem komórkowym i rozproszoną siecią znaczników radiowych Tomasz Woźniak, Jacek Blumenfeld, Piotr Skulimowski, Paweł Poryzała, Paweł Strumiłło
  • Zastosowanie węzłów radiowych małej mocy do wspomagania osób niewidomych i słabowidzących w lokalizacji pomieszczeń Piotr Korbel, Piotr Wawrzyniak, Piotr Wasilewski, Paweł Poryzała

W sesji plakatowej Zastosowanie układów elektronicznych zostały zaprezentowane następujące prace:

• System generowania i rozpoznawania dwuwymiarowych, animowanych kodów kreskowych Adam Łutkowski, Paweł Poryzała, Piotr Skulimowski
  • Stereoskopowe wyznaczanie głębi z zastosowaniem układu logicznego FPGA Mateusz Owczarek, Przemysław Barański

W sesji plakatowej Projektowanie i prototypowanie układów elektronicznych technikami sprzętowo - programowymi została zaprezentowana następująca praca:

• Techniki prototypowania w wybranych zastosowaniach badawczych i dydaktycznych Paweł Poryzała, Andrzej Materka