Pożegnanie Krzysztofa Napiórkowskiego
Czwartek, 26.09.2013 09:15

Krzysztof Napiórkowski – elektronik, nauczyciel, żeglarz. Od zawsze związany z Politechniką Łódzką - od 1975 roku w Instytucie Elektroniki, od 30 lat w zarządzie Klubu Żeglarskiego. Krzysztof elektronik to konstruktor unikatowych, energooszczędnych układów impulsowych, w szczególności tłumików regeneratywnych. Właśnie taki, nieznany wcześniej układ był tematem jego pracy doktorskiej z 2002 roku, a także przyznanego później patentu. Wiedza i doświadczenie Krzyśka w tej ważnej dziedzinie długo pozostaną niedoścignione. Krzysztof to także nauczyciel – wychowawca kilku pokoleń studentów, którym wykładał swą wiedzę o układach elektronicznych. Materiały dydaktyczne jego autorstwa jeszcze długo będą nam służyć, choć my, młodsi nauczyciele, wiemy jak trudno będzie mu dorównać. Zasługi Krzyśka dla naszej uczelni zostały już nie raz docenione – jest laureatem kilku nagród, w tym przyznanego tuż przed śmiercią odznaczenia Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej.

Krzysiek to jednak przede wszystkim dobry przyjaciel – i tego najbardziej będzie nam brakować. Dziś żegnamy Go w Instytucie Elektroniki, żegna Go nasz niewielki Zakład Układów Elektronicznych i Termografii. Dziękujemy Ci, że byłeś z nami przez te wszystkie lata. Pozostaniesz nadal tak w naszej pamięci, jak i w naszych przyszłych dokonaniach.

1951 - 2013