SPA 2013
Wtorek, 08.10.2013 11:22

W dniach 26-28 września 2013 r. odbyła się pod patronatem oddziałów Circuits and Systems oraz Signal Processing Polskiej Sekcji IEEE 17. edycja międzynarodowej konferencji SPA 2013: Signal Processing - Algorithms, Architectures, Arrangements, and Applications. Organizatorem i przewodniczącym konferencji jest prof. Adam Dąbrowski z Pracowni Układów Elektronicznych i Przetwarzania Sygnałów Katedry Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej. Konferencja gromadzi naukowców z Polski i Europy, a ostatnio również ze świata, zajmujących się szeroko pojętymi zagadnieniami przetwarzania i analizy sygnałów, obrazów oraz sekwencji wideo.

Na konferencji nie zabrakło również przedstawicieli Instytut Elektroniki, którzy bardzo mocno zaznaczyli swoją obecność podczas tego wydarzenia. Nagrodę za najlepszy artykuł sesji Digital Signal Processing Theory zatytułowany On the Importance of MRI Nonuniformity Correction for Texture Analysis otrzymali prof. Andrzej Materka oraz dr hab. Michał Strzelecki.