Seminarium robocze partnerów projektu „Sound of Vision” w Instytucie Elektroniki PŁ.
Środa, 14.10.2015 11:26

W dniach 21-25 września 2015 odbyło się w Instytucie Elektroniki drugie seminarium robocze partnerów projektu „Sound of Vision” rozpoczętego w styczniu 2015 r. Ten trzyletni projekt badawczy jest realizowany w ramach europejskiego programu Horyzont 2020. Celem grantu jest projekt, budowa i testy systemów substytucji sensorycznej dla niewidomych z zastosowaniem dźwięków przestrzennych i bodźców haptycznych. Systemy takie umożliwią lepszą orientacje przestrzenną i bezpieczniejsze poruszanie się osobom niewidomym.
Partnerzy projektu (z Islandii, Rumunii, Włoch, Węgier i Polski) referowali postępy w realizacji zadań projektu oraz planowali kolejne prace badawcze. W spotkaniu wzięło udział 30 uczestników w tym 25 z zagranicy. Warto zaznaczyć, że projekt ten jest pierwszym grantem programu Horyzont 2020 realizowanym w Politechnice Łódzkiej. Kierownikiem projektu w Instytucie Elektroniki jest prof. Paweł Strumiłło.