Basic MRI Physics
Środa, 21.10.2015 00:00

W dniach 21-25 września Instytut Elektroniki był organizatorem konferencji „Basic MRI Physics”. Ta konferencja jest jednym z kursów organizacji „ERASMUS”, dotyczących metod obrazowania z wykorzystaniem tomografii rezonansu magnetycznego. Na Politechnice Łódzkiej gościła już drugi raz po edycji z roku 2010. Uczestnicy poznali fizyczne podstawy tego obrazowania oraz jego zastosowania diagnostyczne. Poza wykładami przewidziano również zajęcia praktyczne, pozwalające na zapoznanie się z komputerowym symulatorem rezonansu magnetycznego dla sekwencji angiograficznych. W konferencji udział wzięło ponad 30 uczestników z 12 krajów. Organizatorami tego wydarzenia byli prof. Michał Strzelecki oraz dr Artur Klepaczko.

GOŚCIMY