Drugi stopień Inżynierii Biomedycznej
Wtorek, 08.03.2016 20:31

W rozpoczętym właśnie semestrze letnim 2015/16 Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki uruchomił studia 2. stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna. Studia te zapewniają kontynuację kształcenia na tym kierunku po studiach 1. stopnia, oferowanych zarówno w języku polskim jak i angielskim. Głównym celem kształcenia na studiach drugiego stopnia jest wyposażenie absolwenta w zaawansowaną wiedzę z zakresu informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów ze zwróceniem uwagi na obecny stan i trendy rozwojowe w tych dziedzinach. Zajęcia na tym kierunku są prowadzone przez specjalistów z czterech Wydziałów PŁ oraz lekarzy z Uniwersytetu Medycznego. Treści kształcenia wybrano tak, aby każdy absolwent uzyskał wiadomości i umiejętności dające się bezpośrednio wykorzystać w  interdyscyplinarnej działalności inżynierskiej dla obecnego rynku pracy oraz działalności naukowo-badawczej w obszarze inżynierii biomedycznej.