Młoda sztuka w starej cerkwi
Wtorek, 04.10.2016 07:58

Instytut Elektroniki przyczynił się do powstania instalacji architektonicznej "Młoda sztuka w starej cerkwi" znajdującej się w Cerkwii pod wezwaniem Zaśnięcia Matki Bożej w Baligrodzie. Instalacja ta w całości wykorzystuje wydruki 3D autorstwa Łukasza Pałczyńskiego oraz Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego. Składa się ona z ponad pół tysiąca elementów i jest pierwszą instalacją crowdfundingową opartą na tej technologii. Jako Instytut Elektroniki, Zakład Elektroniki Medycznej (w szczególności mgr. inż. Karol Kropidłowski) zapewniliśmy część wydruków do tejże instalacji.

Pomysłodawca wystawy Łukasz Pałczyński, oraz Adrian Krężlik i Kacper Radziszewski działający pod pseudonimem "Architektura Parametryczna" skonfrontowali klasyczny, drewniany wystrój cerkiewnego wnętrza ze współczesną formą. Współpracując z Zakładem Elektroniki Medycznej Instytutu Elektroniki oraz Politechniką Warszawską, Politechniką Śląska, Politechnika Białostocka oraz School of Forms z Poznania zrealizowany został projekt instalacji architektonicznej. Sama instalacja składa się z 552 elementów. Instalacja jest dostępna dla zwiedzających przez cały rok w Cerkwi Zaśnięcia Matki Boskiej w Baligrodzie przy ulicy ul. Bieszczadzkiej 1. Historia Cerkwii.

Galeria

Zdjęcia poniżej pochodzą z oficjalnego zdarzenia na facebooku: "Młoda sztuka w starej cerkwi. Wernisaż+Koncert"