International Interdisciplinary PhD Workshop 2017
Poniedziałek, 02.10.2017 00:00

W dniach 9-11 września br. odbyła się Międzynarodowa Konferencja IIPHDW (International Interdisciplinary PhD Workshop 2017). W tym roku konferencja odbyła się w Łodzi w budynku CTI Politechniki Łódzkiej. Współorganizatorem był między innymi Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji konferencji były zagadnienia z dziedziny tomografii komputerowej oraz wykorzystywania w niej urządzeń przemysłowych i medycznych. Ponadto poruszane były teoretyczne oraz praktyczne aspekty autonomicznego projektowania systemów w tym uczenia maszyn, wizji komputerowej, sztucznej inteligencji, zastosowania w robotach oraz bezzałogowych statkach powietrznych i naziemnych (UAV i UGV). W konferencji aktywnie uczestniczyli doktoranci Zakładu Telekomunikacji Instytutu Elektroniki. Zaprezentowali oni łącznie 3 referaty:

„Wearable inertial positioning system for indor localization of people”
J. Kawecki, Ł. Januszkiewicz, P. Oleksy, R. Kawecki

„The measurements of human body impact on transmission channel in wireless body area networks”
P. Oleksy, Ł. Januszkiewicz, J. Kawecki, R. Kawecki

„Application of particle filter algorithm for indoor terminal positioning”
R. Kawecki, S. Hausman, P. Korbel, K. Piwowarczyk, P. Oleksy, J. Kawecki

Konferencja była bardzo dobrą okazją do zaprezentowania na forum międzynarodowym wyników prac naukowo - badawczych realizowanych w Zakładzie Telekomunikacji obejmujących swoją tematyką aspekty lokalizacji ludzi wewnątrz budynku, wykorzystania rozwiązań typu „wearables” w lokalizacji oraz badania łącza radiowego w sieciach działających w obrębia ciała człowieka.