Pracownicy Instytutu Elektroniki na KKRRiT 2018
Poniedziałek, 09.07.2018 11:31

W dniach 20-22 czerwca 2018r. w Gdańsku odbyła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. Podczas konferencji pracownicy Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej wygłosili następujące referaty:

• „Inercyjny system do lokalizacji ludzi w budynkach wykorzystujący czujniki umieszczone w obuwiu”, Jarosław Kawecki, Łukasz Januszkiewicz, Sławomir Hausman,
  • „Analiza wpływu błędów map referencyjnych na dokładność lokalizowania terminala z wykorzystaniem RSSI i algorytmu filtracji cząsteczkowej”, Robert Kawecki, Piotr Korbel, Sławomir Hausman,
  • „Wpływ warunków propagacyjnych na pomiar odległości metodą TDOA”, Paweł Oleksy, Łukasz Januszkiewicz,
  • „Ocena jakości połączeń głosowych na podstawie pomiarów urządzeniem SwissQual Diversity Benchmarker”, Małgorzata Langer.

Wszystkie artykuły prezentowane podczas konferencji zostały opublikowane w „Przeglądzie Telekomunikacyjnym”.

Nasz doktorant Robert Kawecki za pracę „Analiza wpływu błędów map referencyjnych na dokładność lokalizowania terminala z wykorzystaniem RSSI i algorytmu filtracji cząsteczkowej” otrzymał trzecią nagrodę za najlepszy referat w konkursie dla młodych autorów.

Serdecznie gratulujemy!