Publikacja IEEE
Wtorek, 07.08.2018 13:44

Z satysfakcją informujemy, że w wysoko punktowanym czasopiśmie IEEE TRANSACTIONS ON INDUSTRIAL ELECTRONICS (IF=7,05) ukazał się artykuł naukowy, pt. The Influence of Air Humidity on Convective Cooling Conditions of Electronic Devices, którego współautorami są pracownicy Instytutu Elektroniki, Michał Kopeć, Robert Olbrycht i Marcin Kałuża, współautorem artykułu jest również Piotr Gamorski doktorant w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej.

W pracy wykazano na drodze modelowania matematycznego, symulacji komputerowych i eksperymentu, że zwiększenie wilgotności powietrza zwiększa wydajność chłodzenia przyrządów elektronicznych. Przekłada się to m.in. na możliwość wydzielania większej mocy w tranzystorze przy utrzymaniu tej samej temperatury złączą tranzystora.

Artykuł jest dostępny w bazie ieexplore pod adresem

Gratulujemy!