Piotr M. Szczypiński

qmazda

Program qmazda słyży do aanalizy i rozpoznawania obrazów cyfrowych. W obszarach wskazanych przez uzytkownika, oblicza cechy obrazu związane z jego barwą, teksturą i kształtem obszarów. Program zawiera również algorytmy analizy dyskryminacyjnej i klasyfikacji danych.

MzImage

Celem projektu qmazda jest dalszy rozwój programu MaZda, w tym udostępnienie jego kodów źródłowych i kompilacja dla różnych platform systemowych takich jak Linux i Mac OS X. Interfejs graficzny opiera się teraz na bibliotece Qt, większość algorytmów została przepisana i zoptymalizowana. Procedury analizy obrazu wykorzystują bibliotekę OpenCV, analiza dyskryminacyjna bazuje na bibliotekach qhull i alglib. Obrazy medyczne są ładowane za pomocą procedur z pakietu dicom toolkit (dcmtk).

Program jest wciąż rozwijany. Zamieszczone poniżej wersje wykonywalne są wględnie stabilne ale wciąż nie są pozbawione drobnych błędów. Program jest udostępniony do zastosowań niekomercyjnych na podstawie licencji GPL3. Kody źródłowe są dostępne w repozytorium GitLab.

MzReport

Do pobrania

Proszę nie pobierać poniższych plików, chyba że użytkownik bierze na siebie pełną odpowiedzialność za to co może się stać w wyniku jego uruchomienia i uzytkowania.

W wersji 18.10 zaimplementowano ekstraktory cech: Lbp (local binary patterns), Hog (histogram of oriented gradients), DwtHaar (haar wavelet energies).

Archiwa2001-2018 © Piotr M. Szczypiński