Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Designed by:

BCI Competition PDF Drukuj Email

Celem projektu BCI Competition jest koordynacja prac związanych z udoskonalaniem projektowanego systemu BCI, a w szczególności uatrakcyjnienie etapu testowania systemu dla osób, które zechcą wziąć w nim udział.

Koordynator i główny wykonawca:
inż. Adam Łutkowski

Status projektu: w trakcie realizacji

Planowany termin zakończenia: maj 2012

Jeśli nie interesują cię najnowsze osiągnięcia technologiczne, lubisz gdy bolą cię stawy i palce od stukania w  klawiaturę i nie obchodzi cię rywalizacja z innymi, gdzie liczy się siła woli i umysłu ... ... to zdecydowanie nie czytaj tego tekstu dalej!

BCI Competition to pierwsze w skali światowej (chociaż o zasięgu lokalnym) zawody z wykorzystaniem interfejsu BCI, który pozwala sterować komputerem (a w finałach nie tylko komputerem!) wyłącznie za pomocą myśli. Zawody mają na celu wyłonienie osoby, która najlepiej potrafi kontrolować własny umysł, a także potrafi skoncentrować się w określony sposób w krótkim czasie. Turniejowa forma finałów gwarantuje duże dawki adrenaliny i emocji, podobnych do największych wydarzeń sportowych. Wykorzystanie w zawodach dwóch identycznych systemów BCI umożliwi rywalizację z drugą osobą.

Ze względu na innowacyjne podejście do sterowania komputerem, udział w zawodach będzie wymagał specjalnego przygotowania. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony szereg różnorakich ćwiczeń i sesji treningowych, w trakcie których znacznie poprawi kontrolę własnego umysłu i lepiej przygotuje się do zawodów. Ponadto w trakcie treningów będą prowadzone dodatkowe rozgrywki "towarzyskie”, w których będzie można porównać postępy w treningach z innymi. Przewidywany harmonogram zawodów prezentuje się następująco:

• Zapoznanie się z systemem BCI, indywidualne dostosowanie parametrów systemu do każdego uczestnika
  • Sesje treningowe przed zawodami
  • Etap kwalifikacyjny
  • Treningi przed finałami zawodów
  • FINAŁY (w formie turnieju)

Główną nagrodą w zawodach będzie pierwszy na świecie mobilny i szybki zestaw do sterowania komputerem za pomocą myśli. Już wkrótce klawiatura stanie się zbędna a sposób komunikacji z komputerem wkroczy na zupełnie inny poziom. Dzięki nam możesz już dziś dołączyć do elitarnej grupy pierwszych na świecie użytkowników urządzeń nowej generacji!

Źródło: http://www.gizmowatch.com/entry/futuristic-brain-to-pc-interface-kit-finally-hits-the-market/Z pewnością ciekawi Cię, jak takie zawody miałyby wyglądać i w jakich dyscyplinach uczestnicy braliby udział? Nikt nie musi się obawiać, że nie da sobie rady! Na trening składać się będą proste gry o długim czasie decyzji, pomagające wyćwiczyć sposób kontroli umysłu i jego oddziaływanie na urządzenie. Każdy uczestnik zawodów zacznie od zgaszenia siłą umysłu pojedynczej lampki, następnie będzie musiał jak najszybciej napisać swoje imię na wirtualnej klawiaturze, a w końcu zagrać w takie gry jak Tetris, Snake czy popularny Pong. Dzięki temu, że tego typu zawody będą prowadzone po raz pierwszy, każdy uczestnik będzie też miał możliwość zaproponowania nowej gry lub dyscypliny. Dzięki temu zawodnicy zyskają wpływ na kształtowanie się przebiegu zawodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać np. pojedynek w stylu Mortal Kombat, w którym w bezpieczny sposób będziemy mogli zmierzyć się z przeciwnikiem, posługując się wyłącznie siłą woli.

Najlepsze zostawiamy na koniec! Uczestnicy finałów wcielą się w rolę kierowców modeli samochodów wyścigowych jeżdżących po rzeczywistym torze wyścigowym z przeszkodami, kierując pojazdem tylko i wyłącznie za pomocą umysłu, bez ruszania choćby palcem! Pokaz kierowania podobnym pojazdem można zobaczyć w filmie edukacyjnym „Myślą i okiem steruję komputerem„ zrealizowanym przez studio filmowe Taurus Film ITD. Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by być kierowcą ścigającym się na prawdziwym torze, w dodatku wykorzystując najnowsze technologie, nie czekaj ani chwili i zgłoś się do nas! Rekrutacja rusza już 1 kwietnia. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Jeśli nie interesują Cię same zawody a mimo tego chciałbyś spróbować swoich sił, również nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć udział w badaniach i zmierzyć się z komputerem. Wystarczy napisać lub zadzwonić i umówić się na spotkanie.

A może chciałbyś sam napisać własną grę, zbudować model samochodu wyścigowego, zaprojektować tor przeszkód lub w jakikolwiek sposób przyczynić się do uatrakcyjnienia zawodów? Skontaktuj się z nami! Każda pomoc mile widziana!