Zakład Układów Elektronicznych i Termografii

Z nami odkryjesz sekrety Termografii !!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Mariusz Felczak

Mariusz Felczak

dr inż. Mariusz Felczak - adiunkt

 

KONTAKT
Politechnika Łódzka, Instytut Elektroniki,
Zakład Układów Elektronicznych i Termografii
ul. Wólczańska 211/215, 90-924 Łódź (budynek B9)
Pokój 406 (IV piętro)

e-mail: mariusz.felczak[at]p.lodz.pl
tel. (+48)(+42) 631 26 56

 


Godziny konsultacji dla studentów:

poniedziałek 10-12


Mariusz Felczak ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja w 2002r. W ramach programu międzynarodowej wymiany studenckiej Socrates-Erasmus, przez ostatni semestr studiów (luty – czerwiec 2002r.) przebywał w Belgii na Uniwersytecie w Gent, gdzie przygotował pracę dyplomową. W lipcu 2002r. przedstawił pracę magisterską na temat: "Free convection with special consideration of gravity influence on electronic components cooling” ocenioną na bardzo dobrą i złożył egzamin magisterski z wynikiem bardzo dobrym. Otrzymał dyplom ukończenia studiów wyższych z oceną bardzo dobrą i tytuł magistra inżyniera specjalności aparatura elektroniczna.

W lipcu 2002r. rozpoczął współpracę z Zespołem Termografii Komputerowej (obecnie Zakładem Układów Elektronicznych i Termografii) w Instytucie Elektroniki Politechniki Łódzkiej, gdzie 04 listopada 2002r. został zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta.

W październiku 2002r. rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej.

W październiku 2007r. obronił pracę „Analiza i projektowanie elementów systemów chłodzenia układów elektronicznych w warunkach konwekcji wymuszonej” uzyskując tytuł doktora inżyniera.

Obecnie zajmuje się modelowaniem i analizą konwekcyjnego chłodzenia układów elektronicznych. Tematyka prac obejmuje optymalizację rozmieszczenia układów elektronicznych ze względu na odprowadzanie ciepła oraz długość połączeń elektrycznych.

W obszarze zainteresowań badawczych znajdują się również zjawiska odwrotne wymiany ciepła, które są niezwykle istotne w dziedzinie wymiany ciepła przez układy elektroniczne.

 

TERMOGRAFIA - odkryj to co ukryte !!

 

Sztuką jest widzenie rzeczy niewidzialnych
J.Swift


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Migawki

Zakład Układów Elektronicznych i Termografii - nowa odsłona. Witamy na nowej stronie Zakładu. Zapoznaj się z naszą witryną!

Zostań z nami na dłużej :)