Zakład Elektroniki Medycznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piotr Skulimowski Dla Studentów Prowadzone prace i projekty Prace inżynierskie System mikroprocesorowy z rdzeniem ARM Cortex-M3 do bezprzewodowego sterowania aplikacją graficzną

System mikroprocesorowy z rdzeniem ARM Cortex-M3 do bezprzewodowego sterowania aplikacją graficzną

Autor: Jacek Blumenfeld

Opiekun dodatkowy: mgr inż. Paweł Poryzała

Tytuł: System mikroprocesorowy z rdzeniem ARM Cortex-M3 do bezprzewodowego sterowania aplikacją graficzną.

Streszczenie:
Celem pracy było opracowanie i zbudowanie urządzenia pośredniczącego w komunikacji człowiek-komputer, analizującego ruch w przestrzeni. W projekcie, w odróżnieniu do istniejących rozwiązań, wykorzystano tylko jeden sensor ruchu. Poprawność działania układu udowodniono projektując dwie aplikacje komputerowe: prosty edytor graficzny, umożliwiający rysowanie oraz zręcznościową grę komputerową RollingBall polegającą na przemieszczaniu kulki w labiryncie. Kontroler ruchu składa się z trzech modułów: układu sterującego zawierającego procesor z rdzeniem ARM, modułu Bluetooth, za pomocą którego urządzenie komunikuje się z komputerem oraz z czujnika przyspieszenia. W pracy omówiono budowę poszczególnych modułów oraz sposób ich komunikacji z procesorem. Trójosiowy akcelerometr LIS35DE odczytuje wartości przyspieszeń układu wzdłuż poszczególnych osi układu współrzędnych, które procesor ARM przesyła do komputera za pomocą interfejsu Bluetooth.

W drugiej części pracy opisano funkcje pełnione przez komputer. Komputer nawiązuje połączenie z urządzeniem sterującym oraz jest odpowiedzialny za przetwarzanie otrzymywanych danych z kontrolera. W programach demonstrujących działanie układu zaimplementowane zostały dwa różne algorytmy przetwarzania danych uzyskiwanych z kontrolera.

Testy urządzenia oraz aplikacji potwierdziły, że pomimo ograniczeń wynikających z wykorzystania jednego czujnika, zbudowane urządzenie sterujące spełnia swoje zadanie. Zarówno urządzenie jak i aplikacje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwy był ich dalszy rozwój.

Dodatki:

Tutaj zamieszczono prezentację działania zaprojektowanego układu do obsługi prostej gry zręcznościowej RollingBall napisanej przez Autora oraz zrzut ekranu z aplikacji.

Prezentacja pracy

 

ELEKTRONIKA MEDYCZNA - NIEZASTĄPIONA W DIAGNOSTYCE, LECZENIU I REHABILITACJI

 

Trzeba biec z całych sił by pozostać w tym samym miejscu. Żeby poruszać się do przodu, trzeba biec dwa razy szybciej.

L. Carroll,  "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Polecane strony

Przydatne linki:
Instytut Elektroniki
telekomunikacja, elektronika medyczna, termografia
Politechnika Łódzka
strona główna Politechniki

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Migawki

Zakład Elektroniki Medycznej - nowa odsłona. Witamy na nowej stronie Zakładu. Zapoznaj się z naszą witryną!

Zostań z nami na dłużej :)