Zakład Układów Elektronicznych i Termografii

Z nami odkryjesz sekrety Termografii !!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie Zakładu

W ramach projektu „Centrum Rozwoju Kompetencji Politechniki Łódzkiej” Instytut Elektroniki organizuje szkolenie "Podstawy i zastosowania termografii w przemyśle". Rekrutacja na szkolenie odbędzie się poprzez stronę projektu

Więcej informacji na temat szkolenia można znaleźć tutaj

 

 

 

 


 

 

KONFERENCJA
TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA
W PODCZERWIENI
28-30 września 2021 r.

 

 


Zakład Układów Elektronicznych i Termografii istnieje od roku 2004. Powstał z połączenia Zakładu Układów Elektronicznych i Zespołu Termografii Komputerowej. Obecnie w Zakładzie pracuje 7 osób.


Działalność naukowa w głównej mierze dotyczy modelowania przepływu ciepła i masy w systemach elektronicznych i przyrządach mocy, przy użyciu termografii do weryfikacji obliczeń. Badania koncentrują się na modelowaniu i projektowaniu układów mocy przy uwzględnieniu zjawisk nieliniowych.Prowadzone są także prace naukowo-badawcze dotyczące metodyki projektowania łączników konwerterów mocy z tyrystorami oraz przyrządami o sterowaniu polowym jak MOSFET, IGBT, MCT, a w szczególności prostowników sterowanych, regulatorów mocy AC-AC, DC-DC i DC-AC, łączników bezstykowych, UPS o mocy do 50 kW oraz układów pomiarowo-kontrolnych i układów sterowania przyrządów mocy. Modelowane są również przyrządy IGBT oraz hybrydowe inteligentne moduły mocy (IPM).

 

 

TERMOGRAFIA - odkryj to co ukryte !!

 

Sztuką jest widzenie rzeczy niewidzialnych
J.Swift


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Migawki

Zakład Układów Elektronicznych i Termografii! Dla Ciebie - sprawdź ofertę przygotowaną przez Zakład.

Z nami odkryjeszcz sekrety Termografii!