Zakład Układów Elektronicznych i Termografii

Z nami odkryjesz sekrety Termografii !!

Start Bogusław Więcek

Bogusław Więcek

prof. dr hab. Bogusław Więcek

Kierownik Zakładu Układów Elektronicznych i Termografii

Politechnika Łódzka, Instytut Elektroniki,
Zakład Układów Elektronicznych i Termografii
ul. Wólczańska 211/215, 90-924 Łódź (budynek B9)
Pokój 408 (IV piętro)

e-mail: boguslaw.wiecek[at]p.lodz.pl
tel. (+48)(+42) 631 26 37

Bogusław Więcek ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej w 1981 r. uzyskując dyplom magistra inżyniera elektronika o specjalności aparatura elektroniczna. W tym samym roku podjął pracę w Instytucie Elektroniki PŁ na stanowisku asystenta. W 1989 r. obronił pracę doktorską pt. „Komputerowa analiza elektrotermiczna i badania radiometryczne wybranych przyrządów półprzewodnikowych mocy”. W 2000 r. przedstawił i obronił rozprawę habilitacyjną pt. „Odprowadzania ciepła w układach elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem konwekcji naturalnej i promieniowania”. Dwukrotnie przebywał na stażach naukowych, na uniwersytetach w Leuven w 1992, oraz w Gandawie w 1996 r. gdzie przygotowywał główne tezy swojej rozprawy habilitacyjnej.

Bogusław Więcek specjalizuje się w dziedzinie termografii komputerowej i w modelowaniu zjawisk złożonej wymiany ciepła w elektronice. Jest autorem i współautorem ponad 100 prac z dziedziny modelowania zjawisk termicznych w elektronice, termografii ilościowej, projektowania układów i systemów elektronicznych oraz aplikacji metod numerycznych i urządzeń elektronicznych w różnych dziedzinach, głównie w medycynie. Bogusław Więcek jest członkiem komitetów naukowych dwóch największych europejskich konferencji dotyczących termografii: Quantitive Infrared Thermography - QIRT, oraz Thermal Engineering and Thermogrametry - THERMO. Jest członkiem komitetu naukowego międzynarodowej konferencji Mixed Design of Integrated Circuits and Systems - MIXDES. Jest przewodniczącym Zespołu Termodetekcji Optoelektronicznej Polskiego Komitetu Optoelektroniki oraz organizatorem cyklicznej krajowej konferencji „Termografia i Termometria w Podczerwieni” - TTP.

TERMOGRAFIA - odkryj to co ukryte !!

Sztuką jest widzenie rzeczy niewidzialnych
J.Swift

Migawki

Zakład Układów Elektronicznych i Termografii

• Innowacyjne metody nauczania!

• Wykładowcy pasjonaci!

Sprawdź nas :)