Politechnika Łódzka

Jak do nas trafić

>> Wyświetl mapę dojazdu do Instytutu Elektroniki
>> Mapa całego kampusu Politechniki Łódzkiej

Prace badawcze Zakładu koncentrują się na zagadnieniach:
• przetwarzania sygnałów i analiza obrazów • projektowania interfejsów człowiek-maszyna i elektronicznych systemów wspomagania osób niepełnosprawnych • zastosowania technologii internetowych i systemów ochrony danych • zastosowania metod inteligencji obliczeniowej w medycynie i technice, • projektowania aparatury elektronicznej z zastosowaniem procesorów jednoukładowych, sygnałowych i cyfrowych układów programowalnych.

Zakład Telekomunikacji

Działalność naukowa zakładu koncentruje się na zagadnieniach:
• modelowania propagacji fal elektromagnetycznych; modelowania i projektowania anten i systemów antenowych • modelowania i projektowania systemów łączności bezprzewodowej, w tym sieci ad hoc • automatyzacji złożonych procedur pomiarowych, np. w kompatybilności elektromagnetycznej • przetwarzania (kodowanie, kompresja, filtracja) sygnałów i obrazów.

Zakład Układów Elektronicznych i Termografii

Działalność naukowa w głównej mierze dotyczy modelowania przepływu ciepła i masy w systemach elektronicznych i przyrządach mocy, przy użyciu termografii do weryfikacji obliczeń. Badania koncentrują się na modelowaniu i projektowaniu układów mocy przy uwzględnieniu zjawisk nieliniowych.