Medal dla profesora Michała Strzeleckiego
Środa, 08.11.2017 13:58

Szpital kliniczny UMŁ im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów, jeden z najstarszych łódzkich szpitali, obchodził niedawno 80. lecie swojego istnienia. Z tej okazji władze szpitala postanowiły uhonorować medalami pamiątkowymi wybranych pracowników, współpracowników oraz osoby zasłużone dla rozwoju tej jednostki, prowadzącej również badania naukowe. Miło nam poinformować, że wyróżniono również prof. Michała Strzeleckiego za długoletnią współpracę z Kliniką Neurologii i Udarów Mózgu w zakresie rozwoju metod wspomagania diagnostyki obrazowej schorzeń mózgu. Wynikiem tej współpracy, zapoczątkowanej z prof. dr hab. n. med. Henrykiem Chmielewskim, ówczesnym kierownikiem Kliniki, są nie tylko wspólne publikacje naukowe, ale również prace inżynierskie studentów kierunku Biomedical Engineering.