Srebrny medal zdobyty na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Designu KIDE 2022
Środa, 18.01.2023 00:00

alt

W dniach 1-3 grudnia 2022r. na Tajwanie odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Designu KIDE 2022 (KIDE 2022 Kaohsiung International Invention and Design EXPO). Targi te umożliwiają prezentację badań, pomysłów i wymianę poglądów z uczestnikami z ponad 28 krajów. Podczas KIDE 2022 został zaprezentowany sosób pomiaru skutecznej wartości prądu zwłaszcza w kablach i przewodach elektroenergetycznych sieci nN i SN opracowany przez prof. Bogusława Więcka i mgra inż. Błażeja Torzyka. Przedstawiona metoda została doceniona przez organizatorów. Nasi naukowcy otrzymali za nią wyróżnienie KIDE - srebrny medal targów.