Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
SPA 2013
Wtorek, 08.10.2013 11:22

 

W dniach 26-28 września 2013 r. odbyła się pod patronatem oddziałów Circuits and Systems oraz Signal Processing Polskiej Sekcji IEEE 17. edycja międzynarodowej konferencji SPA 2013: Signal Processing - Algorithms, Architectures, Arrangements, and Applications. Organizatorem i przewodniczącym konferencji jest prof. Adam Dąbrowski z Pracowni Układów Elektronicznych i Przetwarzania Sygnałów Katedry Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej. Konferencja gromadzi naukowców z Polski i Europy, a ostatnio również ze świata, zajmujących się szeroko pojętymi zagadnieniami przetwarzania i analizy sygnałów, obrazów oraz sekwencji wideo.

Więcej…
 
Łatwiejsza podróż dla niewidomych
Czwartek, 29.08.2013 11:09

Na portalu gazeta.pl ukazała się informacja o pracach badawczych prowadzonych w naszym Instytucie. Pod kierunkiem prof. Pawła Strumiłło realizowany jest projekt, którego efektem będzie urządzenie ułatwiające podróżowanie osobom niewidomym lub niedowidzącym. Pod koniec wakacji ma być ono testowane na linii tramwaju regionalnego.
Użytkownik dostanie niewielkie urządzenie w kształcie pilota, które będzie współpracowało z przygotowaną przez zespół prof. Strumiłło aplikacją przeznaczoną dla urządzeń mobilnych, np. smartfonów. Całość będzie skoordynowana z systemem śledzenia pojazdów wykorzystywanym przez łódzkie MPK.
Pełny artykuł można przeczytać tutaj

 
ICAD 2013
Wtorek, 27.08.2013 08:19


W dniach 6-10 lipca 2013 w Instytucie Elektroniki odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. International Conference on Auditory Display. ICAD jest jedyną konferencją dotyczącą zagadnień związanych z „wyświetlaniem” dźwiękowym. Tematyka organizowanej w tym roku konferencji dotyczyła: 
- percepcji dźwięku przez człowieka,
- sonifikacji,
- systemów rzeczywistości wirtualnej,
- oraz interfejsów dźwiękowych dla osób niewidomych.

Instytut został wybrany na organizatora ICAD2013 w wyniku konkursu, w którym doceniono osiągnięcia badawcze naszego Instytutu. W konferencji uczestniczyło 64 badaczy z 16 krajów Europy i świata w tym z USA, Japonii, Australii, Argentyny i wielu krajów Unii Europejskiej. W pierwszych dwóch dniach konferencji odbyły się warsztaty doktoranckie dotyczące:
- psychoakustyki,
- sonifikacji w środowisku Python,
- zastosowania układów Arduino.

Więcej…
 
Nominacja profesorska
Poniedziałek, 22.07.2013 07:53

26 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim prof. Paweł Strumiłło odebrał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego nominację profesorską.

Każdy z Państwa pracuje na własny sukces, na sukces instytucji, dziedziny nauki, którą reprezentuje, ale jednocześnie każdy ma w przekonaniu, że to służy dobru wspólnemu, wielkiej zbiorowości, jaka jest społeczeństwo, Naród” - mówił prezydent podczas środowej uroczystości.

Serdecznie Gratulujemy !!!

 

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>

Strona 14 z 15
Reklama
Reklama
Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości