Nagroda w międzynarodowym konkursie „Young Investigators’ Award” dla Krzysztofa Kudryńskiego
Piątek, 10.07.2009 11:14

Mgr inż. Krzysztof Kudryński, doktorant oraz pracownik Instytutu Elektroniki, zdobył drugą nagrodę w konkursie „Young Investigators’ Award” zorganizowanym przez International Society of Electrocardiology. Finał konkursu odbył się 25 czerwca podczas międzynarodowej konferencji „International Congress on Electrocardiology, ICE 2009” we Wrocławiu.

W nagrodzonej pracy „User-friendly software package for quantitative evaluation of HRV, TWA and HRT in ECGs” mgr Kudryński zaprezentował autorski program komputerowy do oceny ryzyka nagłej śmierci sercowej na podstawie sygnału EKG. Opiekunem naukowym doktoranta jest prof. Paweł Strumiłło.

Na zdjęciu od lewej: Adriaan van Oosterom (prezydent ISE), Nina Hakacova (Słowacja, zdobywczyni pierwszej nagrody), Krzysztof Kudryński, Gienevieve Digby (Kanada, zdobywczyni trzeciej nagrody) oraz Peter Macfarlane (były prezydent ISE).