Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Instytucie Elektroniki
Czwartek, 30.07.2009 11:53

W dniach 20-23 lipca 2009 Politechnika Łódzka gościła około tysiąca stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Stypendyści - uczniowie liceów i gimnazjów - mieli okazję zwiedzić kampus uczelni, zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz uczestniczyć w licznych wykładach, warsztatach i laboratoriach przygotowanych przez nauczycieli akademickich PŁ

Nie zabrakło wykładów wygłoszonych przez pracowników Instytutu Elektroniki.
W prezentacji Jak pokazać świat niewidomemu? prof. Paweł Strumiłło przedstawił w jaki sposób współczesna elektronika i nowoczesne metody analizy danych mogą zostać wykorzystane do pomocy osobom niepełnosprawnym. Dr hab. Sławomir Hausman przedstawił wykład „Bioniczne ucho – budowa implantu i przetwarzanie obrazów akustycznych”, a dr inż. Marcin Kociołek przygotował wykład „Przetwarzanie obrazów w medycynie i biologii”. Następnie stypendyści zwiedzili wybrane laboratoria i pracownie IE zapoznając się pracami naukowymi prowadzonymi w Instytucie.