Pracownicy Instytutu Elektroniki na międzynarodowym kursie szkoleniowym
Piątek, 09.10.2009 00:00

Dwóch pracowników Instytutu Elektroniki, prof. Paweł Strumiłło oraz mgr Krzysztof Kudryński, uczestniczyło w międzynarodowym kursie „Digital Signal Analysis Techniques: Time, Frequency and Spatial Algorithms” zorganizowanym przez Continuing Education Institute – Europe Advanced Technology Education.

Kurs odbył się w dniach 28 września - 2 października w Churchill College w Cambridge University. Zajęcia prowadził prof. Lawrence Marple z Georgia Tech Research Institute, USA. Prof. Marple jest uznanym autorytetem w dziedzinie przetwarzania sygnałów na świecie.

Uczestnictwo w kursie zostało sfinansowane z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń”. Jednym z zadań programu jest podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry Instytutu Elektroniki. Nowe kompetencje nabyte podczas kursu prof. Strumiłło oraz mgr Kudryński będą mogli przekazać studentom już w tym roku akademickim prowadząc zajęcia między innymi z przedmiotów: „Przetwarzanie sygnałów”, „Analiza sygnałów biologicznych”, „Image Processing and Pattern Recognition” oraz „Signal Processing”.

Podczas kursu uczestnicy zapoznali się również nowoczesnymi algorytmami analizy szeregów czasowych, które planują wykorzystać w swoich badaniach naukowych.