Naukowcy z Instytutu Elektroniki odbierają nagrodę w Sejmie RP
Środa, 28.10.2009 18:27

W dniu 20 października 2009 w Sali Kolumnowej w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Rady Ochrony Pracy. Jednym z punktów programu było wręczenie dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Z rąk Wicemarszałka Sejmu RP Stefana Niesiołowskiego nagrodę I stopnia w kategorii prace naukowo-badawcze odebrał dr inż. Łukasz Januszkiewicz, pracownik Instytutu Elektroniki. Wśród nagrodzonych członków zespołu jest również dr hab. inż. Sławomir Hausman.

Nagrodzone opracowanie to „Ubranie strażackie z systemem monitorowania parametrów fizjologicznych”. Z naukowcami z Instytutu Elektroniki oraz Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ współpracował Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.