b-Link do pobrania! Dla niepełnosprawnych na całym świecie!
Sobota, 07.11.2009 15:00

b-Link to aplikacja umożliwiająca sterowanie komputerem wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami. Pierwotna wersja programu jest dziełem dr Aleksandry Królak, adiunkta w Zakładzie Elektroniki Medycznej. Program ten wykorzystuje algorytm, który jest jednym z wyników jej pracy doktorskiej napisanej pod kierunkiem dr hab. inż. Pawła Strumiłło, prof. PŁ.

Dzięki współpracy Instytutu Elektroniki z Telekomunikacja Polską (Grupa Orange) powstała prezentowana wersja programu, dostępna jako oprogramowanie OpenSource (darmowe). Do jego działania wystarczy komputer z podłączoną kamerą internetową.

Informacja o wdrożeniu programu ukazała się już w prasie oraz na stronach Dziennika Łódzkiego, Gazety Wyborczej oraz na stronie biura prasowego TP.