Erasmus Course on Magnetic Resonance Imaging w Instytucie Elektroniki
Środa, 15.09.2010 12:07

Od 13 do 17 września w naszym Instytucie trwa międzynarodowy kurs z cyklu Erasmus Course on Magnetic Resonance Imaging (EMRI) dotyczący zagadnień obrazowania rezonansu magnetycznego. Celem kursu jest usprawnienie wymiany informacji pomiędzy ekspertami tej rewolucyjnej, lecz bardzo skomplikowanej techniki, która stała się jedną z najważniejszych metod obrazowania medycznego. Z tej okazji przybyli do nas wspaniali eksperci i wykładowcy w tej dziedzinie, m. in. prof. Steve Gandy, prof. Steve Nicholas (University of Dundee), prof. Rob Luypaert (Vrije Universiteit Brussel), prof. Adrian Carpenter (University of Cambridge), prof. Agata Majos (Uniwersytet Medyczny w Łodzi).

Założycielem cyklu kursów EMRI jest prof. Michel Osteaux. Pierwszy kurs zorganizowano już w 1991 roku w Brukseli. Kolejne moduły organizowane są w renomowanych uczelniach w Europie. Ze względu na wybitne osiągnięcia w dziedzinie analizy obrazów MRI, moduł pt. „Basic MRI Physics” odbywa się w naszym Instytucie. Lokalnym koordynatorem kursu jest prof. Andrzej Materka.

Organizatorami są prof. Michał Strzelecki i dr Artur Klepaczko.