Nasi pracownicy w Experymentarium
Czwartek, 23.09.2010 08:17

W piątek, 24 września od godz. 18 w „Experymentarium” w łódzkiej Manufakturze odbędzie się cykl imprez popularnonaukowych "Europejska Noc Naukowców". Są to otwarte spotkania, podczas których na gości będzie czekać wiele efektownych pokazów z fizyki, chemii, logiki, elektroniki i robotyki. Każdy będzie miał możliwość samodzielnie przeprowadzić doświadczenia oraz wziąć udział w pokazach.

Wśród najwybitniejszych łódzkich naukowców zaproszonych na tę imprezę nie zabraknie przedstawicieli naszego Instytutu. Dr Marcin Byczuk będzie prezentował system do komunikacji z komputerem przy użyciu fal mózgowych. Dr Aleksandra Królak wyjaśni zasadę działania programu do komunikacji z komputerem za pomocą mrugnięć powiekami.

Zapraszamy!