Konferencja NTAV/SPA
Środa, 10.10.2012 07:22

W dniach 27-29 września br. Instytut Elektroniki był organizatorem połączonej konferencji pt. International Symposium on New Trends in Audio and Video (NTiAV) oraz Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications (SPA), która odbyła się na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie to zgromadziło ok. 70 badaczy z kraju i z zagranicy specjalizujących się w tematyce przetwarzania dźwięków, obrazów i wideo. Wykłady zaproszone wygłosili znamienici profesorowie: prof. Arvid Lundervold z University of Bergen na temat obrazowania tomograficznego, prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej na temat interfejsów wielomodalnych oraz prof. Władysław Skarbek z Politechniki Warszawskiej na temat tak zwanego programowania literalnego. W konferencji uczestniczyły również firmy National Instruments oraz TomTom. Komitet organizacyjny konferencji pracujący pod przewodnictwem prof. Pawła Strumiłło zebrał gratulacje za bardzo dobrą organizację konferencji.