Kolejny sukces pracowników Instytutu Elektroniki!
Niedziela, 08.12.2013 00:00

Piotr Szczypiński, Artur Klepaczko, Marek Pazurek, Piotr Daniel
Computer Methods and Programs in Biomedicine, January 2014 (Vol. 113 | No. 1 | Pages 396-411)

Z przyjemnością informujemy, że artykuł p.t. Texture and color based image segmentation and pathology detection in capsule endoscopy videos, którego głównymi autorami są dr hab. inż. Piotr Szczypiński oraz dr inż. Artur Klepaczko, został wyróżniony przez redaktora czasopisma Computer Methods and Programs in Biomedicine (IF=1.555) wydawanego przez Elsevier i znalazł się na pierwszym miejscu listy Editor's choice. Publikacja jest owocem współpracy z lekarzami Oddziału Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi – dr Markiem Pazurkiem i dr Piotrem Danielem. Wyróżniona praca dotyczy obrazowych metod diagnostyki medycznej przewodu pokarmowego. Artykuł można pobrać bezpłatnie ze strony wydawnictwa.