Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

Dla_studentów
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowe media Instytutu Elektroniki


Serdecznie zapraszmy na nową stronę Instytutu Elektroniki dostępną pod adresem:

ie.p.lodz.pl

Zachęcamy także do śledzenia instytutowego kanału na platformie LinkedIn.

Wspomnienie o Lechosławie Kozłowskim
Poniedziałek, 09.12.2013 10:28

Dyrekcja i Rada Naukowa Instytutu Elektroniki PŁ z głębokim żalem zawiadamia,
że 7 grudnia 2013 r. zmarł
dr inż. Lechosław Kozłowski
ceniony nauczyciel akademicki, Przyjaciel wielu z nas i niezawodny Kolega.

Lechosław Kozłowski (1943-2013)

 

Wspomnienie

Kiedy w gronie pracowników, przyjaciół i gości świętowaliśmy 40 lecie Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej Był jeszcze z nami. Zawsze uśmiechnięty, wesoły, skory do żartów, z radością robił nam zdjęcia. Był mistrzem kadru, szybkich, precyzyjnych ujęć. Jest również na jednym z tych zdjęć. To Jego zdjęcie ostatnie. Następnego dnia, 6 grudnia 2013 roku nasz Kolega Leszek Kozłowski zmarł.

Leszek w Instytucie był od zawsze. Jeszcze jako student został w 1968 roku asystentem profesora Tadeusza Konopińskiego, kierownika Katedry Elektroniki Przemysłowej PŁ, przekształconej później w Instytut Elektroniki. Leszek należał do młodego pokolenia pionierów rodzącej się w Łodzi elektroniki.

Zainteresowania naukowe związał z dziedziną uprawianą przez swojego opiekuna, profesora Konopińskiego, w tym szczególnie w zakresie układów przekształtnikowych, bezstykowej regulacji mocy i telemetrii. Był pierwszym nauczycielem akademickim naszego Instytutu, który zainaugurował zajęcia dydaktyczne z teletechniki, na długo przed uruchomieniem kierunku studiów elektronika i telekomunikacja. Wkrótce w tej dyscyplinie, szczególnie w technologii przyrządów optoelektronicznych, w technice światłowodowej, propagacji fal radiowych i telekomunikacji satelitarnej wykorzystał Swój talent badacza naukowego. Leszek wyróżniał się dużą inteligencją praktyczną w pracy zawodowej. W roku 1978 doktoryzował się u profesora Konopińskiego z tematu „Analogowe właściwości transoptorów złożonych z diod elektroluminescencyjnych z arsenku galu i krzemowych fotodetektorów”.

Bardzo cenili Go studenci. Już w pierwszym roku zatrudnienia na Politechnice został opiekunem obozu naukowego studentów Wydziału Elektrycznego PŁ i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego. Był przez wiele lat organizatorem konkursu Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich na najlepsze prace dyplomowe studentów Wydziału Elektrycznego PŁ. Przez całe zawodowe życie Był aktywnym działaczem SEP. Odznaczony Złotą Odznaką Honorową SEP i Medalem im. Profesora Stanisława Fryzego.

Był Człowiekiem spolegliwym, niekonfliktowym, zawsze chętnym do współpracy.

Żył pełnią życia, kochał sport, turystykę górską, uprawiał łyżwiarstwo figurowe, prowadził szkółkę łyżwiarską dla młodzieży, był przewodnikiem turystycznym po Łodzi, był „duszą towarzystwa”.

Leszek spoczywa w Łodzi, na cmentarzu na Dołach. Cmentarze są pełne grobów ludzi niezastąpionych. Będzie nam Go brakowało.

 

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości