Sukces elektronicznych legitymacji studenckich
Piątek, 20.03.2009 14:24

Legitymacja studenckaW dniu 16 kwietnia 2009 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa na temat ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród studentów odnośnie funkcjonowania elektronicznych legitymacji studenckich na polskich uczelniach.

Przedstawicielem ECCA (European Campus Card Association) na konferencji był pracownik Instytutu Elektroniki - dr hab. inż. Michał Strzelecki, prof. Politechniki Łódzkiej.

Badanie przeprowadzone zostało przez firmę Gemalto - światowego lidera w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa. Wyniki badania pokazują, że studenci polubili elektroniczne legitymacje studenckie. W ich opinii jest to wygodna, funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie forma identyfikacji tożsamości studenckiej.

Przedstawicielem ECCA (European Campus Card Association) na konferencji był pracownik Instytutu Elektroniki - dr hab. inż. Michał Strzelecki, prof. Politechniki Łódzkiej:

"Wdrożenie nowego systemu elektronicznej karty studenckiej na polskich uczelniach jest największym tego typu projektem w Europie. Tak pozytywna reakcja studentów na elektroniczną legitymację studencką bardzo cieszy i jednoznacznie pokazuje kierunek rozwoju w zakresie systemów identyfikacji w najbliższej przyszłości. Dodatkową funkcjonalnością karty w przyszłości może być wymiana danych pomiędzy studentami zagranicznych uczelni"