Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Please select a category for OL shownews!
Aktualności
KKRRiT 2017
Piątek, 21.07.2017 11:22

W dniach 21-23 czerwca br. odbyła się Poznaniu 17. Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji – KKRRiT 2017. Jak co roku, konferencja stanowiła okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć z zakresu współczesnej radiokomunikacji oraz stanowiła forum do wymiany doświadczeń dla szerokiego grona przedstawicieli środowiska nauki, producentów sprzętu telekomunikacyjnego, czy operatorów sieci. Tematem wiodącym tegorocznej edycji konferencji były nowe perspektywy telekomunikacji bezprzewodowej w kontekście rozwoju i standaryzacji systemów 5G. Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła około dwustu uczestników, którzy mogli wysłuchać nieco ponad stu referatów oraz prezentacji firmowych.

W KKRRiT 2017 aktywnie uczestniczyli także przedstawiciele Zakładu Telekomunikacji Instytutu Elektroniki PŁ, którzy zaprezentowali łącznie pięć referatów. W dniu otwarcia konferencji, dr hab. inż. Sławomir Hausman z Instytutu Elektroniki przedstawił referat plenarny pt. "Internet rzeczy w ochronie zdrowia i dla podniesienia komfortu życia".

Na zakończenie konferencji rozstrzygnięty został Konkurs dla młodych autorów prezentujących swoje prace w trakcie KKRRIT-2017 organizowany przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Komisja konkursowa wyróżniła m.in. doktorantów z Zakładu Telekomunikacji – II nagrodę otrzymał mgr inż. Jarosław Kawecki za referat "Łącze radiowe w tekstronicznym systemie umożliwiającym lokalizację ludzi w pomieszczeniach z użyciem czujników inercyjnych", a wyróżnienie mgr inż. Paweł Oleksy za referat "Badanie wpływu ludzi na kanał transmisyjny w sieciach radiowych działających w pobliżu ciała człowieka".

Kolejna edycja konferencji odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Gdańsku.

Więcej…
 
Sound of Vision: natural sense of vision through acoustics and haptics
Środa, 05.07.2017 09:55

W dniach 18-23 czerwca br. w Reykjaviku odbyło się kolejne spotkanie konsorcjum projektu europejskiego Horyzont 2020, pt. „Sound of Vision: natural sense of vision through acoustics and haptics”. Partnerzy projektu (w tym Instytutu Elektroniki jako partner techniczny) prezentowali prototyp i wyniki testów użytkowych elektronicznego systemu wspomagającego osoby niewidome w samodzielnym poruszaniu się. Podczas spotkania zaplanowano również prace rozwojowe i  testy systemu na okres ostatniego półrocza realizacji projektu.

 
Elektronika i telekomunikacja – Mini Targi Pracy
Wtorek, 13.06.2017 06:48

W dniu 30 maja 2017 odbyły się „Mini-Targi Pracy” dla studentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja organizowane przez nasz Instytut. Celem wydarzenia było przybliżenie Studentom sylwetek firm z rejonu łódzkiego działających w szeroko pojętej branży elektronicznej i teleinformatycznej oraz umożliwienie im nawiązania bezpośrednich relacji z przyszłymi pracodawcami.

W pierwszej części firmy miały okazję przedstawić profil swojej działalności oraz zakres podstawowych wymagań wobec kandydatów na stażystów lub pracowników. W części drugiej, przy stanowiskach firm, osoby zainteresowane pracą lub praktykami miały okazję do bezpośrednich rozmów i wymiany kontaktów.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele firm ABB, AQ Wiring Systems, APTVISION, COMMON, Enika, FST-Automatyka, FUJITSU, HARMAN, INOVATICA, PI PROJECT, PRINTOR, RENEX, QWERTY oraz TOM TOM.

Bardzo pozytywny odzew, zarówno ze strony Studentów jak i zaproszonych Firm, pozwala nam już dziś zapowiedzieć kolejną edycję tego wydarzenia w przyszłym roku akademickim.

 
>> Galeria zdjęć

 
Termografia i spektometria w podczerwieni. Zastosowania przemysłowe. Nowa monografia profesora Bogusława Więcka i współautorów
Poniedziałek, 22.05.2017 08:52

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się w kwietniu bieżącego roku monografia autorstwa Bogusława Więcka, Krzysztofa Pacholskiego, Roberta Olbrychta, Roberta Strąkowskiego, Marcina Kałuży, Mariusza Boreckiego i Wacława Wittchena pt. Termografia i spektometria w podczerwieni. Zastosowania przemysłowe.

Monografia poświęcona jest praktycznym zastosowaniom termowizji w podczerwieni, głównie w przemyśle. Praca ta jest wynikiem wieloletnich doświadczeń dwóch zespołów naukowo-badawczych z Politechniki Łódzkiej i z Instytutu Metalurgii Żelaza w Gliwicach. Monografia oprócz aspektu przemysłowego, niesie przesłanie o nowych zastosowaniach kamer termowizyjnych. Jednym z nich jest spektroskopia obrazowa w podczerwieni, realizowana standardowymi kamerami termowizyjnymi.

Książka porusza następujące zagadnienia:

  • Widmowy charakter radiacyjny pomiarów temperatury
  • Metodyka prowadzenia badań termowizyjnych
  • Absorpcyjne systemy do wykrywania i pomiaru stężeń gazów
  • Systemy spektralne
  • Zastosowania termowizji w hutnictwie żelaza i stali
  • Multispektralny system obrazowy do badań żużla stalowniczego
  • Błędy i niepewności pomiarów temperatury

Monografia jest kierowana głównie do kadry inżynierskiej polskiego przemysłu, studentów i doktorantów oraz do praktyków i entuzjastów termowizji w podczerwieni.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 15

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości