Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

Dla_studentów
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowe media Instytutu Elektroniki


Serdecznie zapraszmy na nową stronę Instytutu Elektroniki dostępną pod adresem:

ie.p.lodz.pl

Zachęcamy także do śledzenia instytutowego kanału na platformie LinkedIn.

Aktualności
Staż dla studentów w Siemens Healthcare Sp. z o.o.
Poniedziałek, 21.02.2022 11:30

Firma Siemens Healthcare Sp. z o.o. przygotowała kolejną edycję stażu dla studentów IV i V roku naszego Wydziału.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 
Inkubator Innowacyjności 4.0
Czwartek, 03.02.2022 08:10

Inkubator Innowacyjności 4.0 to projekt realizowany przez Politechnikę Łódzką, którego głównym celem jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych Uczelni, w szczególności w zakresie ich komercjalizacji.

W ramach prowadzonych prac naukowych związanych z synchronicznymi metodami pomiaru temperatury do badań systemów elektronicznych i energetycznych doktorant mgr inż. Błażej Torzyk wraz z promotorem prof. dr hab. inż. Bogusławem Więckiem uzyskali wsparcie w ramach projektu wdrożeniowego pt. „Sposób pomiaru skutecznej wartości prądu zwłaszcza w kablach i przewodach elektroenergetycznych sieci nN i SN”. Projekt zakłada opracowanie prototypu systemu pomiaru promieniowania z zastosowaniem pojedynczego detektora podczerwieni, która zapewnia bezkontaktowy pomiar skutecznej wartości prądu przemiennego.

Więcej…
 
Oculus Quest 2
Poniedziałek, 31.01.2022 12:15

Od stycznia 2022 roku gogle Oculus Quest 2 wraz z edukacyjnym środowiskiem Unity są wykorzystywane do prowadzenia zajęć z przedmiotu Elektroniczne Systemy Wspomagania Niepełnosprawnych. W trakcie laboratorium studenci uczą się jak wirtualną rzeczywistość można zastosować w rehabilitacji oraz do projektowania ergonomicznych pomieszczeń.

 
Nowy sprzęt pomiarowy EEG w Instytucie Elektroniki
Poniedziałek, 24.01.2022 07:51

Na koniec 2021 roku Instytut Elektroniki zakupił urządzenie Emotiv EPOC Flex. Jest to 32-kanałowy, bezprzewodowy rejestrator EEG. Sprzęt, który wzbogacił ofertę Laboratorium EEG obecnie wykorzystywany jest w badaniach wpływu napojów energetycznych na czas i zdolność koncentracji spożywających je osób.

Praca inżynierska pt. "Analiza i porównanie zmian sygnału EEG i sygnałów zmienności rytmu serca zarejestrowanych w odpowiedzi na spożycie wybranych napojów energetyzujących" prowadzona jest pod opieką dr. Pawła Poryzały i dr Aleksandry Królak.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 30

Konferencje


XXIII Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering (PCBBE)
27-29.09.2023


Termografia i Termometria W Podczerwieni (TTP)
19-21.09.2023

Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości