Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
XX Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Czwartek, 12.05.2016 08:22

W sobotę 7 maja 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się jubileuszowy XX Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, którego celem w tym roku było pokazanie wkładu polskich naukowców w powstawanie współczesnej nauki o zdrowiu.

Dr inż. Aleksandra Królak, jako członek grupy Polska Inżynieria Biomedyczna, zaprezentowała odwiedzającym opracowaną w Instytucie Elektroniki we współpracy z firmą Orange aplikację b-Link. Aplikacja ta umożliwia obsługę komputera tylko za pomocą mrugnięć powiekami. Program budził wielkie zainteresowanie zwiedzających, zarówno tych starszych jak i najmłodszych.

>> Galeria zdjęć z Pikniku

 
Nasz pracownik w Brukseli
Poniedziałek, 09.05.2016 07:21

Dr inż. Małgorzata Langer została zaproszona do współpracy z Research Executive Agency (Agencja, która w imieniu Komisji Europejskiej zajmuje się projektami międzynarodowymi) i najbliższe tygodnie będzie pracowała jako ekspert sprawozdawca - zdalnie z Łodzi oraz na miejscu w Brukseli.

 

Życzymy powodzenia!!!

 

 

 
Nowy grant NCN w Instytucie Elektroniki
Poniedziałek, 21.03.2016 09:30

W Instytucie Elektroniki odbyło się inauguracyjne zebranie wykonawców dwuletniego grantu badawczego pt. „Interaktywna sonifikacja obrazów z przeznaczeniem dla osób niewidomych”. Grant jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu OPUS 9.

Kierownikiem projektu jest prof. Paweł Strumiłło. W projekcie uczestniczą nasi adiunkci dr Michał Bujacz, dr Piotr Skulimowski oraz dr Andrzej Radecki z Instytutu Automatyki PŁ. W prace badawcze projektu jest włączona również trójka studentów II stopnia studiów na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, którym przyznano stypendia badawcze.

Projekt jest ukierunkowany na poszerzenie i zdobycie nowej wiedzy o prezentacji scen wizualnych osobom niewidomym z wykorzystaniem zmysłów dotyku i słuchu. Opracowany zostanie zestaw programów do tzw. interaktywnej sonifikacji obrazów, m.in. zdjęć, map, rysunków i obrazów.

 
Drugi stopień Inżynierii Biomedycznej
Wtorek, 08.03.2016 20:31

W rozpoczętym właśnie semestrze letnim 2015/16 Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki uruchomił studia 2. stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna. Studia te zapewniają kontynuację kształcenia na tym kierunku po studiach 1. stopnia, oferowanych zarówno w języku polskim jak i angielskim. Głównym celem kształcenia na studiach drugiego stopnia jest wyposażenie absolwenta w zaawansowaną wiedzę z zakresu informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów ze zwróceniem uwagi na obecny stan i trendy rozwojowe w tych dziedzinach. Zajęcia na tym kierunku są prowadzone przez specjalistów z czterech Wydziałów PŁ oraz lekarzy z Uniwersytetu Medycznego. Treści kształcenia wybrano tak, aby każdy absolwent uzyskał wiadomości i umiejętności dające się bezpośrednio wykorzystać w  interdyscyplinarnej działalności inżynierskiej dla obecnego rynku pracy oraz działalności naukowo-badawczej w obszarze inżynierii biomedycznej.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10
Reklama
Reklama
Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości