Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów

Seminarium instytutu

czwartek, 26 kwietnia 2018, godz. 8.30, sala 415

dr hab. Adam Piórkowski

Statistical Dominnace Transform – nowa metoda przetwarzania obrazów cyfrowych

Katedra Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

SEMINARIUM OBOWIĄZKOWE DLA PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH I DOKTORANTÓW!

 

 

Aktualności
Nowy grant NCN w Instytucie Elektroniki
Poniedziałek, 21.03.2016 09:30

W Instytucie Elektroniki odbyło się inauguracyjne zebranie wykonawców dwuletniego grantu badawczego pt. „Interaktywna sonifikacja obrazów z przeznaczeniem dla osób niewidomych”. Grant jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu OPUS 9.

Kierownikiem projektu jest prof. Paweł Strumiłło. W projekcie uczestniczą nasi adiunkci dr Michał Bujacz, dr Piotr Skulimowski oraz dr Andrzej Radecki z Instytutu Automatyki PŁ. W prace badawcze projektu jest włączona również trójka studentów II stopnia studiów na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, którym przyznano stypendia badawcze.

Projekt jest ukierunkowany na poszerzenie i zdobycie nowej wiedzy o prezentacji scen wizualnych osobom niewidomym z wykorzystaniem zmysłów dotyku i słuchu. Opracowany zostanie zestaw programów do tzw. interaktywnej sonifikacji obrazów, m.in. zdjęć, map, rysunków i obrazów.

 
Drugi stopień Inżynierii Biomedycznej
Wtorek, 08.03.2016 20:31

W rozpoczętym właśnie semestrze letnim 2015/16 Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki uruchomił studia 2. stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna. Studia te zapewniają kontynuację kształcenia na tym kierunku po studiach 1. stopnia, oferowanych zarówno w języku polskim jak i angielskim. Głównym celem kształcenia na studiach drugiego stopnia jest wyposażenie absolwenta w zaawansowaną wiedzę z zakresu informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów ze zwróceniem uwagi na obecny stan i trendy rozwojowe w tych dziedzinach. Zajęcia na tym kierunku są prowadzone przez specjalistów z czterech Wydziałów PŁ oraz lekarzy z Uniwersytetu Medycznego. Treści kształcenia wybrano tak, aby każdy absolwent uzyskał wiadomości i umiejętności dające się bezpośrednio wykorzystać w  interdyscyplinarnej działalności inżynierskiej dla obecnego rynku pracy oraz działalności naukowo-badawczej w obszarze inżynierii biomedycznej.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 10

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości