Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Please select a category for OL shownews!
Aktualności
Złoty medal na wystawie „GENEVA INVENTIONS 2017”
Piątek, 14.04.2017 07:40

Z przyjemnością informujemy, że wynalazek pt. „Optomechatroniczny sposób bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej” opracowany przez naszego pracownika dr inż. Robert Olbrychta wspólnie z pracownikami Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM na 45 Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Innovations 2017” oraz otrzymał SPECJALNE WYRÓŻNIENIE od Association Russian House for International Scientific and Technological Cooperation. Wynalazek ten chroniony jest europejskim zgłoszeniem patentowym EP 17020114.9 i jest obecnie w fazie komercjalizacji.  Gratulujemy!

 
Współpraca z firmą TME
Poniedziałek, 27.03.2017 07:40


Instytut Elektroniki odnowił umowę o współpracy z partnerem technologicznym - firmą Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. W ramach współpracy firma TME objęła patronatem wybrane laboratoria studenckie i naukowe Instytutu. Laboratoria będą doposażone w urządzenia pomiarowe oraz układy i elementy elektroniczne wykorzystywane w badaniach i dydaktyce. Ponadto firma TME będzie miała możliwość wspierania kształcenia studentów obszarze nowoczesnych technologii.

 
Druga edycja projektu „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT”
Środa, 18.01.2017 13:04

Studentów kończących 5 semestr kierunku „Elektronika i Telekomunikacja” gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT”, do której rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Politechniki Łódzkiej dwóch ostatnich semestrów studiów I i II stopnia na kierunkach: Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika oraz Fizyka Techniczna z Wydziałów EEIA oraz FTIMS. Projekt jest realizowany w latach 2016 – 2019 i obejmie grupę docelową 246 studentów (3 edycje po 82 beneficjentów).

Uczestnicy projektu realizują projekty zespołowe oraz warsztaty w firmach branży ICT, wizyty studyjne w firmach branży mechatronicznej i ICT, certyfikowane szkolenia zawodowe i językowe a także warsztaty Design Thinking.

Efektem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i umiejętności pracy w grupie oraz poprawa znajomości języków obcych. Projekt zwiększy szanse absolwentów na podjęcie pracy odpowiadającej ich wykształceniu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.ictpower.p.lodz.pl/ .

 
Medal za Długoletnią Służbę
Poniedziałek, 16.01.2017 08:25

Podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom Politechniki Łódzkiej dr inż. Marcin Kociołek otrzymał Medal Brązowy za Długoletnia Służbę. Dr M. Kociołek jest bardzo cenionym dydaktykiem. Bierze czynny udział i ma znaczący wkład w opracowanie programów kształcenia oraz organizację laboratoriów dydaktycznych związanych z nauczaniem elektroniki na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez dr Kociołka cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem studentów. Jest również inicjatorem i realizatorem wielu działań służących promocji kierunku Elektronika i Telekomunikacja pośród uczniów szkół średnich. Dr Kociołek prowadzi również badania naukowe dotyczące analizy tekstury i segmentacji obrazów biomedycznych w tym obrazów mikroskopowych komórek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 15

Partnerzy technologiczni

TME

Reklama

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości