Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Please select a category for OL shownews!
Aktualności
Konferencja TTP
Piątek, 27.10.2017 08:33

W dniach 27-29 września 2017 roku odbyła się w Ustroniu-Jaszowcu, w malowniczym Beskidzie Śląskim, 12. Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP). W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia tej konferencji i z tej okazji zaproszono gości honorowych – prekursorów termowizji w Polsce. Odbyła się uroczysta sesja historyczna z udziałem znamienitych prelegentów: prof. A. Nowakowskiego z Politechniki Gdańskiej, doc. S. Poloszyka z Politechniki Poznańskiej, prof. A. Ciołkosza z Instytutu Geodezji i Kartografii, dr B. Kajewskiego z Głównego Instytutu Górnictwa, inż. A. Szopy z Energopomiaru, dr S. Górskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, mgr W. Adamczewskiego z Termo-Pomiaru.

Więcej…
 
Podziękowanie
Czwartek, 12.10.2017 12:25

W dniu 12 października odbyła się w uroczystość podziękowania prof. dr hab. inż. Tomaszowi Kacprzakowi za 44-letnią pracę w Instytucie Elektroniki, tj. od chwili utworzenia Instytutu.

Dzięki pełnej zaangażowania pracy prof. Kacprzaka Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej zajmuje ważne miejsce na mapie krajowej i światowej elektroniki.

Profesor Kacprzak jest współautorem szeregu książek naukowych poświęconych komputerowemu modelowaniu przyrządów półprzewodnikowych oraz autorem pionierskich (wspólnie z prof. Andrzejem Materką), wielokrotnie cytowanych prac nt modeli tranzystorów polowych MOS i MESFET. Był w Instytucie inicjatorem prac naukowych nad sztucznymi sieciami neuronowymi i obliczeniami inteligentnymi. Przez okres 20-lat kierował Zakładem Telekomunikacji. Wskazał obszary badawcze w dziedzinie teleinformatyki, które są obecnie nowoczesnymi specjalnościami badawczymi Zakładu. Wypromował 11 doktorów w dyscyplinie elektronika i informatyka. Prof. Kacprzak w latach 1992-1995 pełnił funkcję zastępcy dyr. Instytutu Elektroniki ds. dydaktyki, a w latach 1993-1996 był prodziekanem Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

W latach 2005-2013 pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Naukowego Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.

Panie Profesorze, dziękujemy za wielki wkład w rozwój Instytutu Elektroniki, życzymy zdrowia i satysfakcji z osiągniętych sukcesów zawodowych.

Więcej…
 
ISPA 2017
Wtorek, 10.10.2017 00:00

W dniach 18-20 września odbyło się w Lublanie w Słowenii dziesiąte, jubileuszowe, międzynarodowe sympozjum naukowe ISPA 2017. Podobnie jak w poprzednich latach, konferencja stanowiła okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć z zakresu przetwarzania i analizy obrazów i sygnałów oraz pozwoliła na nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z szerokim gronem przedstawicieli środowiska nauki z całego świata. W konferencji aktywnie uczestniczyli także przedstawiciele Zakładu Elektroniki Medycznej Instytutu Elektroniki PŁ, którzy zaprezentowali dwa referaty.

“Door Detection in Images of 3D Scenes in an Electronic Travel Aid for the Blind”
Piotr Skulimowski, Mateusz Owaczarek, Paweł Strumilło

“Barley defects identification”
Piotr Szczypiński

 
SPA 2017
Piątek, 06.10.2017 08:48

Instytut Elektroniki był w tym roku wyjątkowo licznie reprezentowany na  konferencji IEEE SPA (Signal Processing Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications), która odbyła się w dniach 20-22 września w Poznaniu. Coroczna konferencja jest organizowana przez polski oddział IEEE-CAS (Institute of Electrical and Electronics Engineers - Circuits and Systems) oraz przez Zakładu Układów Elektronicznych i Przetwarzania Sygnałów Politechniki Poznańskiej. Pracownicy i doktoranci naszego Instytutu przedstawili 9 prezentacji, przy 77 łącznie przedstawianych referatach konferencyjnych. Tematyka prac z IE dotyczyła analizy sceny i sygnalizacji dźwiękowej dla osób niewidomych, obrazowej diagnostyki nowotworów, zagadnień modelowania trójwymiarowego naczyń krwionośnych, kontroli jakości w przemyśle żywnościowym oraz implementacji algorytmów przetwarzania obrazów.

Serdecznie gratulujemy naszemu doktorantowi Jakubowi Jurkowi (prezenterowi) oraz Markowi Kocińskiemu, Andrzejowi Materce, Are Losnegårdowi, Larsowi Reisæterowi, Olemu J. Halvorsenowi, współautorom publikacji "RuleBased Data-Driven Approach for Computer Aided Diagnosis of the Peripheral Zone Prostate Cancer from Multiparametric MRI: proof of concept". Otrzymała ona nagrodę za najlepszy artykuł w kategorii "Biomedical and biometric applications".

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 18

Konferencje

KSTiT 2020
KKRRiT 2020

Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości