Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

IFE – Mechanical Engineering

IFE – Biomedical Engineering

OiZ - Elektronika Medyczna

IFE – Pattern Recognition

Dla_studentów
Aktualności
Międzynarodowa konferncja w Szkole dla Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi
Wtorek, 14.11.2017 08:33

W dniu 27 października 2017 roku odbyła się w Łódzkiej Szkole dla Słabowidzących i Niewidomych konferencja międzynarodowa  pt. "Equal opportunities - better future".

W konferencji uczestniczyli pracownicy i studenci Instytutu Elektroniki.

Wygłosili prezentację pt. "Technologie asystujące dla osób niewidomych: niewizualne techniki obrazowania otoczenia, sonifikacja obrazów".

Prezentowali też aplikacje mobilne opracowane w ramach projektu badawczego pt. Interaktywna sonifikacja obrazów z przeznaczeniem dla osób niewidomych" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Udział w konferencji był okazją do nawiązania nowych kontaktów naukowych w obszarze technologii asystujących dla osób niewidomych.

 
Medal dla profesora Michała Strzeleckiego
Środa, 08.11.2017 13:58

Szpital kliniczny UMŁ im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów, jeden z najstarszych łódzkich szpitali, obchodził niedawno 80. lecie swojego istnienia. Z tej okazji władze szpitala postanowiły uhonorować medalami pamiątkowymi wybranych pracowników, współpracowników oraz osoby zasłużone dla rozwoju tej jednostki, prowadzącej również badania naukowe. Miło nam poinformować, że wyróżniono również prof. Michała Strzeleckiego za długoletnią współpracę z Kliniką Neurologii i Udarów Mózgu w zakresie rozwoju metod wspomagania diagnostyki obrazowej schorzeń mózgu. Wynikiem tej współpracy, zapoczątkowanej z prof. dr hab. n. med. Henrykiem Chmielewskim, ówczesnym kierownikiem Kliniki, są nie tylko wspólne publikacje naukowe, ale również prace inżynierskie studentów kierunku Biomedical Engineering.

 
Konferencja TTP
Piątek, 27.10.2017 08:33

W dniach 27-29 września 2017 roku odbyła się w Ustroniu-Jaszowcu, w malowniczym Beskidzie Śląskim, 12. Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP). W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia tej konferencji i z tej okazji zaproszono gości honorowych – prekursorów termowizji w Polsce. Odbyła się uroczysta sesja historyczna z udziałem znamienitych prelegentów: prof. A. Nowakowskiego z Politechniki Gdańskiej, doc. S. Poloszyka z Politechniki Poznańskiej, prof. A. Ciołkosza z Instytutu Geodezji i Kartografii, dr B. Kajewskiego z Głównego Instytutu Górnictwa, inż. A. Szopy z Energopomiaru, dr S. Górskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, mgr W. Adamczewskiego z Termo-Pomiaru.

Więcej…
 
Podziękowanie
Czwartek, 12.10.2017 12:25

W dniu 12 października odbyła się w uroczystość podziękowania prof. dr hab. inż. Tomaszowi Kacprzakowi za 44-letnią pracę w Instytucie Elektroniki, tj. od chwili utworzenia Instytutu.

Dzięki pełnej zaangażowania pracy prof. Kacprzaka Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej zajmuje ważne miejsce na mapie krajowej i światowej elektroniki.

Profesor Kacprzak jest współautorem szeregu książek naukowych poświęconych komputerowemu modelowaniu przyrządów półprzewodnikowych oraz autorem pionierskich (wspólnie z prof. Andrzejem Materką), wielokrotnie cytowanych prac nt modeli tranzystorów polowych MOS i MESFET. Był w Instytucie inicjatorem prac naukowych nad sztucznymi sieciami neuronowymi i obliczeniami inteligentnymi. Przez okres 20-lat kierował Zakładem Telekomunikacji. Wskazał obszary badawcze w dziedzinie teleinformatyki, które są obecnie nowoczesnymi specjalnościami badawczymi Zakładu. Wypromował 11 doktorów w dyscyplinie elektronika i informatyka. Prof. Kacprzak w latach 1992-1995 pełnił funkcję zastępcy dyr. Instytutu Elektroniki ds. dydaktyki, a w latach 1993-1996 był prodziekanem Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

W latach 2005-2013 pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Naukowego Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.

Panie Profesorze, dziękujemy za wielki wkład w rozwój Instytutu Elektroniki, życzymy zdrowia i satysfakcji z osiągniętych sukcesów zawodowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 18
English version English version

Wytyczne do zajęć 2020/2021

1. Zarządzenie Nr 48/2020 Rektora PŁ
2. Załącznik nr 5 - oświadczenie studenta do zajęć
3. Załacznik nr 6 - oświadczenie studenta do zaliczeń i konsultacji
4. Komunikat nr 1 Dziekana WEEIA
5. Komunikat nr 2 Dziekana WEEIA
6. Zalecenia i wytyczne BHP dla I23
7. Planowana organizacja zajęć na W2
8. Zasady BHP

Konferencje


Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości